جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

تجلی بصیرت مردم لرستان در حماسه نهم دی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

تجلی بصیرت مردم لرستان در حماسه نهم دی

حماسه نهم دی و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در راهپیمایی ۹دی ماه ۱۳۸۸ نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به حساب می آید . صداوسیمای مرکز لرستان ،برای پاسداشت 9 دی، روز بصیرت و میثاق امت با ولایت ، ویژه برنامه‌هایی را تدارک دیده است.

سیمای شبکه افلاک با هدف افزایش بینش مخاطبان لرستانی نسبت به عوامل فتنه و اهمیت بصیرت داشتن مردم نسبت به فتنه ها،میزگرد حماسه نهم دی  را باحضور حجت الاسلام حیات الغیب رئیس شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی لرستان با تهیه کنندگی مهران فارابی در ساعت 22:10  روز یکشنبه به مدت 40 دقیقه تهیه و پخش می کند.سیمای مرکز لرستان نیز اجتماع مردمی پاسداشت حماسه روز نهم دی را که در ساعت 10 صبح در مصلای خرم آباد برگزار می شود، به صورت ویژه برنامه ای پوشش خواهد داد. از دیگر برنامه های سیمای مرکز لرستان، پرداختن به حماسه نهم دی در برنامه های مختلف است. پخش نماهنگ و سرودهای مناسبتی،کلام رهبری درباره حماسه نهم دی، پخش مستندهای تامینی«کاک سلیم»،«گرم ترین روز زمستان» و مستند «بصیرت»  از دیگر اقدامات  تامین وپخش شبکه افلاک در پاسداشت این روز، می باشد.

رادیو لرستان برای بزرگداشت حماسه نهم دی درروزدوشنبه ویژه برنامه ای را به تهیه کنندگی سوسن درجزینی از ساعت 9:45 دقیقه تا ساعت 11 پخش خواهد کرد؛این برنامه رادیویی به منظور تحلیل و تبیین ابعاد و ریشه های فتنه سال 88 و شیوه های براندازی نرم دشمنان ،تشریح نقش مردم در حفظ اقتدار و امنیت کشور و بررسی مفهوم بصیرت و نقش سازنده آن در جامعه اسلامی به صورت زنده پخش می شود.

گفت‌وگوی ویژه خبر تلویزیون با حضور مسئولان استانی، گزارش های خبری تلویزیونی و پوشش اجتماع مردمی در خرم آباد و سایر شهرهای استان ، خبر مکتوب، درج خبرهای استانی ویژه نهم دی در وب سایت و تهیه  گزارش های  خبر رادیویی،از برنامه های  معاونت خبر صدا وسیمای مرکز لرستان به مناسبت گرامیداشت حماسه 9 دی است.