مستند سرزمین کهن

برنامه مستند سرزمین کهن تابستان از تولیدات سیمای مرکز لرستان است که ساعت 21:05 به مدت 35 دقیقه از شبکه افلاک تولید و پخش شده است.

استان لرستان سرزميني زيبا با آب و هواي دلپذير و محصوردركوههاي مرتفع و صعب العبور است كه درسلسله جبال زاگرس مياني واقع شده است. اين استان از شمال به استانهاي مركزي و همدان ,از شرق به استان اصفهان ,از جنوب شرقي به چهار محال وبختياري ,از جنوب به استان خوزستان و از غرب به استان كرمانشاه و ايلام محدود است.

استان لرستان داراي اقاليم مختلف و متنوع بوده ، به طوريكه شمال آن با آب وهواي سرد شروع و جنوب آن به اقليم گرم ختم مي شود. تنوع وسيع آب و هوايي در استان شرايطي به وجود آورده كه در بسياري از متون از آن به عنوان شمايي از كشور پهناور ايران اسلامي منهاي مناطق كويري ياد كرده اند.

مستند سرزمین کهن  تولیدی از مرکز لرستان است که درباره فرهنگ و تمدن وطبیعت لرستان به تصویر گری پرداخته است مستندی که با استفاده  از اطلاعات کارشناسان فرهنگی در راستای این بررسی گام برداشته است و مخاطب را با فرهنگ، آداب ورسوم این سرزمین کهن آشنا می کند.

این مستند با بکارگیری تصاویری از طبیعت ونعمت های خدادادی این سرزمین زیبایی و بکر بودن لرستان را به تصویر می کشد و با تصاویری از آداب ورسوم مردم لرستان ،موسیقِی،نوع پوشش،کمک در هنگام برداشت،و دیگر آداب ورسوم این استان از قدمت فرهنگ وتمدن در این سرزمین کهن است.

Loading the player...
سال تولید: 1395/05/21
عوامل تولید:

کارگردان: احمد احمدپور

صدابردار: انوشیروان فاضل نژاد

تدوین: عبداله احمدپور

نویسنده: مهدی تیموری