رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

۸۷ درصد طرح‌های اشتغال زایی در بروجرد محقق شد - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

۸۷ درصد طرح‌های اشتغال زایی در بروجرد محقق شد

۸۷ درصد طرح‌های اشتغال زایی در بروجرد محقق شد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: در سال ۹۳ از مجموع تعهد این شهرستان در حوزه اشتغال ۸۷.۶ درصد عینیت یافته و در سامانه رصد ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، کامران فرشید در جلسه شورای اشتغال این شهرستان، اظهار داشت: در سال گذشته سه هزار و 43 نفر تعهد اشتغال در بروجرد وجود داشته که علاوه بر میزان محقق شده، از مجموع میزان باقیمانده برخی در حال امور گزینشی، ثبت نام و یا آموزش هستند.

وی افزود: در سال 93 طرح‌های مصوب شده در حوزه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی 44 طرح بوده است.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بروجرد بیان کرد: از این تعداد 13 طرح تسهیلات درخواستی را دریافت کرده و چهار طرح نیز در حال پیگیری هستند.

وی عنوان کرد: مابقی طرح‌های مصوب در این حوزه به دلیل وجود موانعی نظیر نبود پروانه بهره‌برداری، انصراف متقاضی از دریافت تسهیلات، بالا بودن سود بانکی و وجود چک برگشتی موفق به دریافت تسهیلات نشده‌اند.

فرشید خاطر‌نشان کرد: بر اساس دستور کار این جلسه دستگاه‌های اجرایی ملزم به ارائه آمار میزان محقق نشده تسهیلات سال گذشته هستند تا با پالایش و رصد مشکلات موجود در این حوزه، در راستای رفع آنها در سال جاری اقدام شود.

وی تصریح کرد: آمارهای ثبت شده در سامانه کشوری رصد، ملاک فعالیت ادارات در حوزه اشتغال‌زایی قرار می‌گیرد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد اظهار داشت: بر این اساس مدیران دستگاه‌های اجرایی باید آمار ارائه شده در کارگروه اشتغال را با در نظر گرفتن شرایط ثبت ایجاد اشتغال در آن سامانه هماهنگ کنند تا موارد تناقضی در ارائه آمار اشتغال این شهرستان به وجود نیاید.

وی افزود: در سال 93 از مجموع تعهد این شهرستان در حوزه اشتغال 87.6 درصد عینیت یافته و در سامانه رصد ثبت شده است.

در ادامه این جلسه مسئولان دستگاه‌های اجرایی به بیان سهم تعهد اشتغال ادارات خود در سال 93 پرداخته و سهم تحقق آن را بیان کردند.

بر این اساس امور برق بروجرد در این زمینه شاهد آمار رشد مثبت بود به طوری‌که با تحقق کامل تعهد سه نفری خود، موفق به ایجاد اشتغال برای هفت نفر شده بود و آمار تحقق اشتغال‌زایی در شرکت گاز بروجرد نیز از مجموع هشت نیرو، شش نفر بود.