جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

آیین نکوداشت روز خبرنگار در صدا وسیمای مرکز لرستان - نمایش محتوای صدا

 

 

آیین نکوداشت روز خبرنگار در صدا وسیمای مرکز لرستان

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکز لرستان دکتر شیروی مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان در این مراسم ، با بیان اینکه خبرنگاران باید زبان گویای مردم باشند، اظهار داشت: اصحاب رسانه باید همواره در کنار مردم باشند و برای رفع مشکلات مردم و جامعه تلاش کنند.

 وی با اشاره به عملکرد رسانه های استان لرستان در انعکاس اخبار سیل 12 فروردین در استان، افزود: عملکرد رسانه های استان لرستان در سیل اخیر  خوب بود و به خوبی توانست درد و رنج مردم را در کشور منعکس کند.

 شیروی، با بیان اینکه رسانه های استان در کمک های گروه های جهادی و سپاه نقش افرینی خوبی داشتند، افزود: با فعالیت رسانه ها صحنه های نابی از لرستان به سراسر جهان منتقل شد و اقدامات خوبی برای پیگیری و رسیدگی به محرومین و  سیل زدگان انجام شد.

 وی با بیان اینکه خبرنگاران در سیل12 فروردین در کنار مردم بودند،گفت: همراهی و همکاری  خبرنگاران با مردم و سیل زدگان سند افتخاری بزرگ است.

 مدیر کل صدا وسیمای مرکز لرستان افزود رسانه  ملی در زمان وقوع سیل به خوبی عمل کردوبعد از سیل نیز  درگسیل  کمک رسانی ها به سیل زدگان، در عین انعکاس خدمات تلاش  کرد با بیان مشکلات زبان گویای مردم نیز باشد .

 وی افزود: امروز راهبرد ما در دوره جدید که دوره بازسازی است، باید بحث توسعه، بازسازی و رفع مشکلات مردم سیل زده باشد.

 مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان، در ادامه  با بیان اینکه امروز دشمن سعی دارد کارکردهای حیاتی نظام را زیر سوال ببرد، گفت: بصیرت افزایی و آگاهی بخشی راه مقابله با توطئه های دشمنان در عرصه فرهنگی است.

 وی با بیان اینکه دشمن تلاش می کند نقاط قوت را ضعف نشان دهد، بیان کرد: امروز دشمنان با بهره گیری از ظرفیت 250 شبکه ماهواره ای فارسی زبان، فضای مجازی و اینترنت برای تضعیف روحیه امید و نشاط در جامعه ما با رویکرد ضربه زدن به انقلاب اسلامی تلاش می کند.

شیروی، خاطرنشان کرد: بیان دستاوردهای انقلاب برای مردم، پرهیز از سیاه نمایی و آگاهی بخشی و بصیرت افزایی مهم ترین راه مقابله با توطئه های دشمنان  و جنگ رسانه ای  دشمن است.

 وی در پایان با اشاره به در پیش رو بودن هفته دفاع مقدس و انتخابات مجلس شورای اسلامی، افزود: رسانه ها نقش مهمی در آگاهی بخشی و جذب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات دارند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان هم گفت: خبرنگاران باید بیانیه گام دوم انقلاب را بادقت مطالعه کنند چرا که در تحلیل های خود به آن نیاز دارند

سردار مرتضی کشکولی مهمترین رسالت خبرنگاران را  بیان مشکلات قشر محروم و مستضعف جامعه عنوان کرد و افزود: خبرنگاران باید مشکلات را بیان کنند، وحدت، خط قرمز رسانه ها است و باید اخبار حول محور آن باشد تا بتوان عملکرد مثبتی را ثبت کرد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان  با بیان اینکه دفاع از مستضعفان باید از اولویت های کاری رسانه ها باشد  افزود: مدیریت جهادی امروز عملکرد خود را نشان داده لذا رسانه ها باید در این راستا نسبت به معرفی آن اقدام کنند.

در پایان این مراسم از مادر شهیدان علیرضا و غلامرضا حیدریان و تعدادی از خبرنگاران با اهداء لوح سپاس و هدایایی تجلیل به عمل آمد.