رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۸

«ارتفاعات الله‌اکبر» بروجرد به جشنواره سراسری تئاتر راهیان نور راه یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

«ارتفاعات الله‌اکبر» بروجرد به جشنواره سراسری تئاتر راهیان نور راه یافت

«ارتفاعات الله‌اکبر» بروجرد به جشنواره سراسری تئاتر راهیان نور راه یافت

نمایش «ارتفاعات الله‌اکبر» به نویسندگی و کارگردانی پژمان شاهوردی به‌عنوان تنها نماینده لرستان از بروجرد به نخستین جشنواره سراسری تئاتر راهیان نور خوزستان راه یافت.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان و به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد، نمایش ارتفاعات الله‌اکبر به نویسندگی و کارگردانی پژمان شاهوردی به‌عنوان تنها نماینده لرستان از بروجرد به نخستین جشنواره سراسری تئاتر راهیان نور خوزستان که از تاریخ ششم الی دوازدهم فروردین ماه در شهر آبادان در حال برگزاری است، راه یافت.

نمایش ارتفاعات الله‌اکبر به نویسندگی و کارگردانی  پژمان شاهوردی و بازیگری پژمان شاهوردی و کورش معین‌فرد از بروجرد با موضوع جنگ و دفاع مقدس در رقابت با دیگر نمایش‌های راه یافته به نخستین جشنواره سراسری تئاتر راهیان نور خوزستان که در شهرستان آبادان برگزار می‌شود به‌عنوان تنها نمایش منتخب از استان لرستان پذیرفته شده که در رقابت با سایر شرکت‌کنندگان استان‌های دیگر از تاریخ ششم تا دوازدهم فروردین‌ماه در شهر آبادان به رقابت خواهند پرداخت.

بنا‌بر این گزارش، پژمان شاهوردی متولد سال 1359 بروجرد است و سال‌هاست در زمینه‌های تئاترصحنه‌ای، تئاتر خیابانی، تئاتر عروسکی و تئاتر نمایش در سطوح نویسندگی، کارگردانی و بازیگری و ... فعالیت دارد.

وی با اجرای نمایش رادیوئی در مقام نویسندگی، کارگردانی و انتخاب بازیگر با رادیو بروجرد نیز فعالیت دارد.

این هنرمند بروجردی در کارنامه موفق هنری خود شرکت در ده‌ها جشنواره استانی، منطقه‌ای  و کشوری را دارد و تاکنون توانسته است به‌عنوان نمایش‌های برتر در این جشنواره کسب مقام کند.

این جشنواره به‌همت سازمان سینمایی و هنرهای نمایشی دفاع مقدس و مشارکت اداره‌کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خوزستان و کمک و همیاری منطقه آزاد اروند و همکاری بسیار ویژه ستاد راهیان نور از تاریخ ششم الی دوازدهم فروردین‌ماه در شهر آباداندر حال برگزاری است.

طبق برنامه‌ریزی‌‌‌‌‌های صورت گرفته ادارات کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هر استان موظف است از بین آثار و گروه‌های موجود در استان بهترین گروه و با‌کیفیت‌ترین اثر هنری را انتخاب و مقدمات راهیابی آن‌را به این جشنواره فراهم کند.

برای آثار راه یافته به مرحله پایانی برنامه‌ریزی‌های دقیق و سنجیده‌ای صورت گرفته تا این آثار بتوانند در مناطق راهیان نور اجرای عمومی داشته باشند و پس از آن در شهر آبادان و در حضور هیئت داوران آخرین اجرای خود را به نمایش بگذارند.

اختتامیه این جشنواره با حضور جمعی از هنرمندان و سران لشکری و کشوری برگزار خواهد شد و به نفرات برتر جوایز ارزنده‌ای تعلق خواهد گرفت.