رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

«بام خاطره‌ها» به یکی از قوی‌ترین تفرجگاه‌های شهر خرم‌آباد تبدیل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

«بام خاطره‌ها» به یکی از قوی‌ترین تفرجگاه‌های شهر خرم‌آباد تبدیل می‌شود

«بام خاطره‌ها» به یکی از قوی‌ترین تفرجگاه‌های شهر خرم‌آباد تبدیل می‌شود

معاون استاندار لرستان گفت: اجرای طرح «بام خاطره‌ها» سبب می‌شود تا این منطقه به یکی از قوی‌ترین تفرجگاه‌های شهر خرم‌آباد تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد اصلانی شامگاه شنبه در دومین جلسه احداث بام خاطره‌های خرم‌آباد که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: مشاور تعیین‌شده برای بام خاطره‌ها را توانمند ندیدم چراکه مشاور انتخاب‌شده باید متناسب با ظرفیت‌های موجود در بام خاطره‌ها، طرح را ارائه دهد.

وی افزود: برای بام خاطره‌ها مشاور باید امکان‌سنجی کند و پس از مشخص کردن ظرفیت‌های موجود متناسب با آن طرح خود را ارائه دهد.

معاون عمران استاندار لرستان عنوان کرد: برخی مشاوران طرح‌هایی از اینترنت کپی و ارائه می‌دهند به‌طوری‌که تنها نام شهر را عوض می‌کنند در حالی ما نقشه می‌خواهیم.

وی با اشاره به ساخت رستوران در بام خاطره‌ها افزود: ساخت رستوران شیشه‌ای در بام خاطره‌ها در قسمت مشرف‌به پارک شاپوری  چشم‌انداز بسیار خوبی دارد که در ایران بی‌نظیر خواهد بود.

اصلانی با تأکید بر اینکه در بام خاطره‌ها باید همه طرح‌ها دیده شود، بیان کرد: در بام قابلیت‌هایی مانند تله‌کابین و سورتمه‌سواری وجود دارد که با اجرای تله‌کابین در بام خاطره‌ها، سرمایه‌گذار در راستای اجرای طرح به‌طور یقین حضور پیدا می‌کند.

وی گفت: خوشبختانه در استان لرستان ازنظر خاک و سازمان‌های مردم‌نهاد مشکلی وجود ندارد که با توجه به این شرایط باید سرعت کار را افزایش داد.

معاون عمران استاندار لرستان تصریح کرد: درصورتی‌که بام خاطره‌های خرم‌آباد اجرا شود تردیدی نیست که به یکی از قوی‌ترین تفرجگاه‌های شهر خرم‌آباد تبدیل می‌شود و باید گفت بخش خصوصی زمینه مساعدی برای فعالیت در این بام دارد.

وی بابیان اینکه افرادی که در منطقه بام خاطره‌ها زندگی می‌کنند حس رهاشدگی دارند، خاطرنشان کرد: با تکمیل کردن پروژه‌ها و طرح‌های گردشگری بام خاطره‌ها، تحول عظیمی در ساختار اجتماعی منطقه موردنظر ایجاد می‌کند.

اصلانی با اشاره به اینکه حضور توریست در منطقه سبب امنیت می‌شود، اظهار داشت: ایجاد فضای جدید در منطقه بام خاطره‌ها سبب می‌شود تا افرادی که در منطقه حضور دارند به کارهای خدماتی بپردازند.

وی به ظرفیت و جاذبه‌های گردشگری استان لرستان اشاره کرد و اظهار داشت: اجرای آسفالت جاده بام خاطره‌ها خود جاذبه‌ای است که افراد از آن منطقه دیدن کنند بنابراین باید از جاذبه‌های استان لرستان به نحو احسن استفاده کنیم.

معاون عمران استاندار لرستان بابیان اینکه صدور پروانه ساخت مسکن ارتش و پروانه پارکینگ آن‌ها به اتمام رسیده است، افزود: در مکاتبه‌ای که با لشکر 84  انجام می‌شود باید حدود دو میلیارد هزینه تمدید پروانه پرداخت شود.

اصلانی با تأکید بر اینکه طرح‌های اجرایی ما باید توجیه اقتصادی داشته باشند، عنوان کرد: ما باید بتوانیم فضای سبز را در استان افزایش دهیم.