جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

«مراسم آغاز تولید سریال سی دا » - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

«مراسم آغاز تولید سریال سی دا »

Loading the player...

«مراسم آغاز تولید سریال سی دا » تولید سریال طنز «سی دا » باحضور دکتر«ثمینی» معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری لرستان، احمدی سرپرست صداوسیمای مرکزلرستان،معاونین،مدیران و جمعی از هنرمندان صداوسیمای لرستان در مجموعه تاریخی حمام گپ خرم آباد،آغاز شد.

در این مراسم دکتر«ثمینی» معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری لرستان،درسخنانی،ضمن تقدیر از سرپرست و کارکنان صداوسیمای مرکزلرستان در امر فرهنگ سازی مبارزه با ویروس منحوس کرونا و به تصویرکشیدن توانمندی ها و فرهنگ غنی مردم لرستان،گفت: صداوسیمای لرستان ضمن آشنایی با مشکلات مردم ،در به تصویرکشیدن این مشکلات، بسیار هنرمندانه و موفق عمل می کند. وی گفت:نیاز امروز جامعه ما تولید برنامه های فرهنگی-هنری درجهت افزایش نشاط،امیدبخشی و اعتمادسازی در بین مردم است.

آرش احمدی سرپرست صداوسیمای مرکزلرستان نیز ضمن ارائه گزارشی از برنامه ریزی برای تولید آثار نمایشی در شبکه افلاک گفت:این شبکه از پرمخاطب ترین شبکه های استانی است؛ وی افزود:گویش و لهجه،خرده فرهنگ ها،موسیقی،لباس و آداب و سنن،تاریخ و فرهنگ مردم لرستان ازجمله مزیت های رقابتی شبکه استانی لرستان برای تولید برنامه های فاخر است.باتوجه به نظرسنجی ها،تولید سریال های طنز و پرداختن به مشکلات مردم از مهمترین پیشنهادات مخاطبان برای برنامه سازی بوده است؛بر این اساس سریال طنز «سی دا »در سال جهش تولید با رویکرد تولید و اشتغال آفرینی تهیه می شود.

به گزارش فضای مجازی صدا وسیمای لرستان سریال طنز «سی دا » درقالب ماجرایی جذاب و کمیک به طرح مباحث اجتماعی نظیر: بیکاری،قاچاق کالا،مشکلات پیش روی تولید داخلی و ازدواج جوانان می پردازد؛

تهیه کنندگی این سریال را «سیدنوری موسوی» و کارگردانی آن را « احمد نیک کار » به عهده دارد.بهره گیری از توان هنرمندان و بازیگران بومی و به کارگیری زبان فارسی و لری از شاخصه های این سریال می باشد؛بازیگرانی چون: «سیدنوری موسوی»،«افشین چگنی»،«فرحناز فزون خواه»،«سیدمصطفی موسوی»،«مجتبی زرین جو»،«سیدسجادموسوی»،«اسماعیل عبدالوند»،«فاطمه کرم پور»،«مریم محمدی»،«فردوس بنیادی»،«مهران بیرانوند»،«هانیه ملکی» و ......در این سریال نقش آفرینی می کنند. «راهبه خشنود» نویسنده این سریال بوده و بازنویسی متن توسط «احمد نیک کار» انجام شده است.«محمدباقر سپهوند» مدیرتصویربرداری،«امیرعباس امیری» صدابردار،«امیرحسین بهاروند»دستیارکارگردان و برنامه ریز ،«ابراهیم بیرانوند» طراح گریم و«مهدی بهاروند» ناظرکیفی این سریال می باشند.

سریال «سی دا » در 14 قسمت 35 دقیقه ای برای پخش در زمستان سال جاری،تولید خواهد شد. در خلاصه داستان این سریال آمده است:کارخانه صابون سازی به دلیل واردات بی رویه صابون خارجی درشرف ورشکستگی و مجبور به تعدیل نیرو است؛«جهان »یکی از کارگران اخراجی این کارخانه است که حالا برای تامین خرج و معاش خود و خانواده اش دست به هرکاری می زند.ازسویی قطعه زمینی دربیابانی دورافتاده و بی آب و علف،به «دان انار» مادرزن «جهان»،ارث می رسد؛ این زمین به ظاهر بی ارزش،گنجی پنهان است.

مونتور: لیلا محمدی