رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

«کمپ دیوید» به اتاق فرمان جنگ و کشتار مسلمانان تبدیل‌شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

«کمپ دیوید» به اتاق فرمان جنگ و کشتار مسلمانان تبدیل‌شده است

«کمپ دیوید» به اتاق فرمان جنگ و کشتار مسلمانان تبدیل‌شده است

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد گفت: رئیس‌جمهور آمریکا محل استراحتش در کمپ دیوید را تبدیل به اتاق فرمان برای جنگ و کشتن مسلمانان کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، حجت‌الاسلام قاسم متقی‌نیا در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد با اشاره به خطبه 53 نهج‌البلاغه اظهار داشت: تقوای مسئول فقط این نیست که در نماز جمعه و جماعت شرکت کند بلکه برخورد با نزدیکان امتحان سختی است که نشان از باتقوا بودن فرد است.

وی بابیان اینکه تزکیه و تربیت و آیات زیادی موجود است و بیش از هزار واژه به معنای تربیت در قرآن است، افزود: تربیت از دیدگاه قرآن اصل، اساس، هدف و زیربنای همه‌چیز است و نیز یک ابزار برای رسیدن به مقصد نیست بلکه خود مقصد است و جزء اهداف مهم در قرآن به‌صورت فردی و اجتماعی بیان‌شده است.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد با اشاره به اینکه در قرآن از تربیت با قداست و تقدس یادشده است، بیان کرد: تربیت یک مفهوم بی‌پایان است که تمام شئون انسان شامل مسائل جسمی، تغذیه، علمی و انسانی را دربرمی گیرد و در زندگی فردی و اجتماعی تعطیل نمی‌شود.

وی بابیان اینکه انسان باتربیت عجین است، عنوان کرد: تربیت در حصار زمان و مکان محصور نیست انسان تربیت‌پذیر و تربیت‌کننده است و در اقتصاد، سیاست، جنگ، علم و فناوری نیز تربیت وجود دارد چراکه دگرگون کردن گام‌به‌گام هر چیز تا به سرانجام برسد تربیت است.

متقی نیا با اشاره به اینکه برخی ممکن است به تربیت قرآنی نزدیک باشد و برخی ممکن است نباشد و بعد از نبوت بزرگ‌ترین رسالت انسان تربیت است، تصریح کرد: در نگاه آیات و روایات تربیت به کمال رساندن و ارزشمند کردن انسان است و نیز رشد نیروهای کاری و پرورش استعدادهای مادی و معنوی به سمت کمال است.

وی بابیان این سخن از شهید مرتضی مطهری در رابطه باتربیت که می‌گوید: تربیت یعنی استعدادهای درونی را شکوفا کردن، خاطرنشان کرد: آنچه از مفهوم آیات و روایات درک می‌کنیم این است که تربیت برانگیختن، شکوفا کردن، رشد دادن استعدادهای انسان و به کمال رساندن است.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد با اشاره به اینکه مهیاکردن زمینه رسیدن به کمال و رفع موانع پیش روی تربیت نکات مهم برای یک مربی برای شکوفا کردن استعدادها است، افزود: سه‌پایه تربیت از دیدگاه قرآن تبدیل استعدادها به فعلیت در جهت رسیدن به کمال، فراهم‌سازی زمینه‌ها و رفع موانع تربیت است که همراه با تلاش و دلسوزی مربی مقدور است.

وی بابیان اینکه تزکیه به‌عنوان هدف قرآن و تربیت متعالی قله را هدف می‌داند، گفت: برای تربیت نیاز به ظرفیت داریم و مربی باید آن را به‌گونه‌ای فراهم کند که خود آسیب نبیند و بدانیم که تربیت قرآنی حاصل نمی‌شود مگر این‌که مربی باور به خداوند داشته باشد.

متقی نیا با اشاره به اینکه تربیت انسان‌ها در دو بعد مادی و معنوی انجام می‌شود، افزود: مبانی تربیت قرآنی این است که انسان‌ها دو بزرگواری و کرامت ذاتی و اکتسابی دارند و انسان در تربیت دارای قدرت اراده و اختیار است.

وی عنوان کرد: نامه‌های نهج‌البلاغه را به مسئولان باید گوش زد کرد دریکی بازنامه‌های نهج‌البلاغه امام علی (ع) به مالک فرمود: در میان بازرگانان کسانی هستند که تنگ‌نظر، بدمعامله، بخیل و احتکار کننده هستند و به سود خود می‌اندیشند و کالا را به هر قیمتی که می‌خواهند می‌فروشند آن‌ها را کیفر دهید اما در مجازات زیاده‌روی نکن، این تقوا تقوای حکومتی است که نسخه درمانی دردهای جامعه ما است که امام علی (ع) بیان می‌کند.

وی در رابطه با مناسبت‌های این هفته خاطرنشان کرد: نخستین مناسبت هفته رحلت ابوطالب پدر علی ابن ابی‌طالب بود مردی که حامی وحی و رسالت پیامبر اکرم (ص) بود و تا آخرین لحظه عمر خود با اعتقاد به توحید و وحدانیت در دفاع از اسلام با تمام وجود حاضر بود.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد ضمن تبریک عید مبعث، افزود: در سوره آل‌عمران آمده که این روز را جشن بگیرید اما به مفاهیم و پیام‌های عید مبعث نیز توجه کنید این عید و مبعث و پیامبر به‌عنوان یک نعمت است که خداوند در حق بندگان خود مهیا کرده است.

وی در رابطه با مسئولیت‌های فردی و اجتماعی مبعث گفت: خداوند در رابطه با مسئولیت‌های فردی آگاهانه و با بصیرت در مسیر بعثت پیامبر اقدام کنیم و در بحث اجتماعی بعثت می‌فرماید ما پیامبران را مبعوث کردیم تا مردم برای عدالت‌خواهی قیام کنند و رسالت همه مردم در قبال بعثت این است که خود مردم برای عدالت‌خواهی قیام کنند چراکه هدایت و همراهی بشریت در مسیر تکامل برای رسیدن به تربیت و سعادت و کمال؛ پیام بعثت است.

متقی نیا عنوان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با گروهی که برای یادواره شهدا زحمت می‌کشیدند، فرمود ماتحت تهاجم هستیم در دهه اول تهاجم نظامی، دهه دوم تهاجم فرهنگی، دهه سوم مهار بین‌المللی انقلاب بود و کشورهایی را در اطراف ما و در منطقه اشغال کردند و در دهه بعدی که دهه چهار است مهار انقلاب از درون خود است و بهترین چیزهایی که ما را حفظ می‌کند بزرگداشت یاد و راه شهدا است.

وی بیان کرد: ظرفیت عظیمی که گفتمان شهدا ایجاد می‌کند برای مقابله با تهاجم فرهنگی و ناتوی فرهنگی دشمنان انقلاب یک سرمایه است و در همین زمینه تشکر از دوستانی که اخیراً همایش بزرگداشت پیشکسوتان دفاع مقدس و بزرگداشت مدافعان شهدای حرم را برگزار کردند، داریم.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد با اشاره به اینکه مسئله بعدی مذاکرات هسته‌ای است که وارد دوره جدیدی از زمان خود شده و بسیار حساس است، افزود: میدان دیپلماسی میدان یک نبرد واقعی است، اما روی میز و با لبخند باشد و در مسائل اساسی باید دقت بیشتری کرد و هرگز به دشمن نباید اعتماد کرد به‌ویژه درزمینهٔ بازرسی‌ها و حدود بازرسی جای کوتاه آمدن نیست و امیدواریم سربازان دیپلماسی ایران در این زمینه بیش‌ازپیش توفیق داشته باشند.

وی با اشاره به اعلام حکم اعدام شیخ باقرالنمر عنوان کرد: شیر شیعه و افتخار روحانیت در مبارزه با آل یهود و آل سعود با تمام توان مقاومت می‌کند و امیدواریم خداوند وسیله رهایی همه شیعیان روحانی به‌ویژه این روحانی شیعه را فراهم کند.

متقی نیا بیان کرد: رئیس‌جمهور آمریکا محل استراحتش در کمپ دیوید را اتاق جنگ فرمان دادن برای کشتن افراد مسلمان و شیعه کرده و سران عرب را دعوت کرده تا برای توطئه و بر هم زدن آرامش منطقه و تصویب سلطه خود تحت عنوان پیمان دفاعی اعراب ایران هراسی را به وجود می‌آورد و امیدواریم خداوند شر این دشمنان را به خودشان بازگرداند.

وی درباره وضعیت یمن عنوان کرد: سازمان ملل که به خاطر وجود روسری‌ها بر سر زنان ایران ادعا می‌کند که حقوق بشر به خطر افتاده و ابراز نگرانی می‌کند ولی برای سرهای بریده‌شده در یمن سازمان ملل احساس نمی‌کند که این کشور به خطر افتاده است.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد با اشاره به اینکه برای وقوع جنگ یمن دلایل و لایه‌هایی وجود دارد، افزود: برای حمایت از رئیس‌جمهور مستعفی به خاطر اختلافات درونی آل سعود و نیز آن‌ها می‌خواهند یمن به نام یک خانواده وابسته به اسرائیل، عرب و آمریکا بماند.

وی عنوان کرد: دلیل وقوع این جنگ نیز می‌تواند به خاطر جلوگیری از تشکیل جمهوری شیعه و حزب‌الله دیگری بوده و یا برای حفاظت از تنگه باب المندب و نیز ممکن است به خاطر مسئله نفت 100 ساله یمن است و جنگ، جنگ نفت است و شیعیان باید سربریده شوند.

متقی‌نیا بیان کرد: فروش تسلیحات آمریکا دیگر علت بیان‌شده برای جنگ عربستان به یمن است چراکه کارخانه‌های نظامی سران آن‌ها نباید ورشکسته شود و برای این‌که جدیدترین جنگ‌افزارهای کارخانه‌های آن‌ها امتحان شود این جنگ به راه افتاده است.