رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

آبرسانی به روستاهای جنوب پلدختر با ۱۲ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

آبرسانی به روستاهای جنوب پلدختر با ۱۲ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد

آبرسانی به روستاهای جنوب پلدختر با ۱۲ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد

رئیس آب و فاضلاب روستایی پلدختر گفت: آبرسانی به روستاهای جنوب پلدختر با جمعیت بیش از ۳ هزار نفر و با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال آغاز شده که امید داریم در دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

حمیدرضا بهاروند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در پلدختر، اظهار داشت:  تعویض نزدیک 10 هزار متر لوله در سایت‌های مختلف روستاها، جاگذاری هشت دستگاه الکتروپمپ شناور، دو دستگاه ترانس برق، شست‌وشوی 85  باب مخزن آب با حجمی بیش از 5280 متر مکعب، توزیع 5850 کیلوگرم پودر کلرید وگاز کلر جهت ضدعفونی و گندزدایی روستاها، 3524 نمونه آب جهت آزمایشات میکروبی از  اقدامات شرکت آب و فاضلاب روستایی پلدختر بوده است.

رئیس آب و فاضلاب روستایی پلدختر به طرح‌های در دست اجرای شرکت آبفار پلدختر اشاره کرد و گفت: آب‌رسانی به روستاهای جنوب شهرستان با جمعیت بیش از سه هزار نفر و با اعتبار 12 میلیارد ریال شروع شده که امید داریم در دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: آب‌رسانی به هشت روستای مجتمع شوراب معمولان و روستای دادگلاب در دست اقدام و مطالعه است که در صورت تخصیص اعتبارات لازم این شرکت اقدام به بهسازی و مهندسی مجدد شبکه داخلی روستاهای گل گل سفلی افرینه و پشت کبود کیان آباد می‌کند.

بهاروند به مشکل کمبود آب روستای داد گلاب این شهرستان اشاره و تصریح کرد: این روستا با جمعیت 27 خانوار است که در حال حاضر از آب چشمه موجود در روستا با آبدهی کم استفاده می‌کنند.

وی افزود: این شرکت در سال گذشته اقدام به حفر چاه دستی نمود که متأسفانه فاقد آبدهی لازم بود و با توجه به آزمایشات ژئوفیزیک منطق،ه این روستا در دست مطالعه و اقدام است که در صورت تعیین یک نقطه توسط کارشناسان این شرکت اقدام لازم انجام می‌شود.

رئیس آب و فاضلاب روستایی پلدختر اظهار داشت: مجتمع کوثر که 37 روستای این شهرستان را پوشش می‌دهد بر اثر سیل و بارندگی اوایل اردیبهشت امسال خسارتی بیش از شش میلیارد تومان دید که در حال حاضر جهت بهسازی خطوط انتقال کوثر اسناد آن به مناقصه گذاشته شده که امیدواریم پیمانکار تاقبل از بارندگی‌ها امسال این طرح را انجام دهد.