رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

آبرسانی به روستاهای لرستان نیازمند ۲۷ میلیارد تومان اعتبار است - نمایش محتوای خبر

 

 

آبرسانی به روستاهای لرستان نیازمند ۲۷ میلیارد تومان اعتبار است

آبرسانی به روستاهای لرستان نیازمند ۲۷ میلیارد تومان اعتبار است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: ۱۱۴ روستای فاقد آبرسانی در لرستان وجود دارد که برای آبرسانی به این روستاها ۲۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

علیرضا کاکاوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: مجموع اعتبارات شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان حدود 610 میلیارد ریال در سال گذشته بوده که این رقم نسبت به سال 92 حدود پنج برابر شده است.

وی بابیان اینکه 40 درصد جمعیت لرستان در روستاها زندگی می‌کنند، افزود: هزار و 319  روستای استان تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان عنوان کرد: برای هزار و 955 روستا با جمعیتی بالغ‌بر 623 هزار نفر عملیات آبرسانی انجام‌شده است.

وی بیان کرد: 114 روستای فاقد آبرسانی در لرستان وجود دارد که برای آبرسانی به این روستاها 27 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

کاکاوند تصریح کرد: 129 پروژه برای 306 روستا در دست اقدام است، که در سال 93 برای 180 روستا به بهره‌برداری رسید و برای 50 روستای دیگر آماده بهره‌برداری است.

وی گفت: هزار و 300 روستا با جمعیتی بالغ‌بر 50 هزار نفر فاقد آبرسانی در لرستان وجود دارد که عمدتا راه دسترسی به آنان صعب‌العبور‌ است.

مدیرکل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان  اظهار داشت: بر اثر خشکسالی سطح آب‌های زیر زمینی استان بیش از 19 متر کاهش یافته و 69 حلقه چاه آب در شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان طی سال گذشته خشک شده‌اند.

وی افزود: وقوع پدیده خشکسالی سبب شدطی چهار سال گذشته بیش از 440 حلقه چاه آب جدید برای تامین آب روستائیان استان حفر شود.