رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

آتش‌سوزی جنگل‌های شهرستان رومشکان مهار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

آتش‌سوزی جنگل‌های شهرستان رومشکان مهار شد

آتش‌سوزی جنگل‌های شهرستان رومشکان مهار شد

آتش‌سوزی جنگل‌های مله کوه شهرستان رومشکان مهار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رومشکان، آتش‌سوزی جنگل‌های منطقه مله کوه رومشکان(مرز بین رومشکان و پلدختر) که از روز گذشته آغازشده بود مهارشد.

محمد محمدی نژاد فرماندار رومشکان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: آتش‌سوزی جنگل‌های رومشکان که از دیروز آغازشده بود با کمک نیروهای مردمی شهرستان رومشکان، پلدختر و کوهدشت حدود ساعت 2 و 30 دقیقه شب گذشته مهار شد.

وی افزود: با توجه به صعب‌العبور بودن این منطقه، مهار آتش‌سوزی به‌ سختی انجام شد چرا که برای مهار کردن آن باید از ارتفاع هزار و 300 متری بالا رفت.

فرماندار رومشکان بابیان اینکه علت این آتش‌سوزی عوامل انسانی بوده، عنوان کرد: حدود 35 هتکار از جنگل‌های این منطقه در آتش سوخت.

وی با بیان اینکه دهیاران، ستاد نماز جمعه, بسیج مردمی، دستگاه‌های اجرایی برای مهار این آتش‌سوزی پای‌کار آمدند، گفت: نیروهای منابع طبیعی جهت خاموش کردن کنده‌های سوخته در محل حضور دارند تا از آتش‌سوزی مجدد جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در پنج ماه نخست امسال بیش از 11 مورد آتش‌سوزی در جنگل‌های لرستان به وقوع پیوست که در اکثر این آتش‌سوزی‌ها به دلیل صعب‌العبور بودن منطقه و کمبود امکانات بخش وسیعی از جنگل‌های استان طعمه حریق شد به‌طوری‌که تاکنون حدود دو هزار هکتار از مراتع لرستان درسال 94 طعمه حریق شده است.