جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

آتش‌نشانی بروجرد با کمبود نیروی عملیاتی روبه‌رو است - نمایش محتوای خبر

 

 

آتش‌نشانی بروجرد با کمبود نیروی عملیاتی روبه‌رو است

آتش‌نشانی بروجرد با کمبود نیروی عملیاتی روبه‌رو است

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بروجرد گفت: آتش‌نشانی بروجرد هم اکنون با کمبود نیروی عملیاتی روبه‌رو است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، محمد غفاری عصر روز سه شنبه در آئین گرامیداشت روز آتش‌نشانی در این شهرستان اظهار داشت: آتش‌نشانی شهرستان بروجرد امسال 385 فقره عملیات اطفاء حریق در زمین‌های کشاورزی و باغات را با موفقیت به انجام رسانده است.

وی از افزایش 20 درصدی ارائه خدمات آتش‌نشانی در این شهرستان در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: در این مدت با انجام 39 فقره عملیات اطفاء حریق در منازل مسکونی، ارائه خدمات آتش‌نشانی در این حوزه افزایش 20 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بروجرد افزود: در حوزه امداد و نجات این سازمان سه مورد عملیات نجات‌غریق در سال گذشته و یک مورد در سد کلان ملایر درسال 94، 75 مورد گرفتن حیوانات موذی، 87 مورد محبوس شدن در آسانسور، 78 مورد محبوس شدن در ساختمان به علت قفل بودن درب‌ها و 33 مورد تصادفات جاده‌ای عملیات امداد و نجات را در این حوزه انجام داده است.

وی بابیان اینکه این سازمان روزانه بیش از 65 مورد تماس تلفنی از شهروندان در حوزه‌های مختلف را پاسخگو است، افزود: بیشتر تماس‌های برقرارشده در فصل گرم سال و با موضوع آتش‌سوزی باغات و مراتع است اما در فصول دیگر این تماس‌ها متناوب است و آتش‌سوزی‌های مسکونی معمولاً در اولویت تماس‌های شهروندان قرار دارد.

غفاری با اشاره به جمعیت 200 هزارنفری شهرستان بروجرد بیان کرد: با توجه به استانداردهای جهانی به ازای هر 50 هزار نفر ضرورت دارد یک ایستگاه آتش‌نشانی وجود داشته باشد که این استاندارد در شهرستان بروجرد رعایت شده است.

وی با اشاره به احداث ایستگاه پنجم آتش‌نشانی در این شهرستان، گفت: این ایستگاه که در میدان آیت‌الله بروجردی احداث می‌شود، شامل ایستگاه امداد و نجات و تصادفات جاده‌ای است که در حال حاضر زمین آن تملک، تسطیح و کلنگ احداث آن نیز بر زمین زده‌شده است و در حال حاضر در حال خرید تجهیزات فنی قرار دارد.

مدیرعامل آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بروجرد با مهم برشمردن ملاک جمعیتی در فاکتورهای آتش‌نشانی، گفت: با توجه به جمعیت شهرستان بروجرد ضرورت دارد حداقل نیروی عملیاتی سازمان آتش‌نشانی این شهرستان 129 نفر باشد که در حال حاضر این سازمان تنها 80 نیروی عملیاتی داشته که با کمبود نیرو مواجه است.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام من از هرجور چیزی که بگید برخوردارم هم نیرو... مهرداد ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ ۲۳:۳۴
انجام وظیفه و راستی آزمایی خود مرتضی سقا فرزند حمید ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ ۲۲:۰۵

مرتضی سقا فرزند حمید
انجام وظیفه و راستی آزمایی خود
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ ۲۲:۰۵
مهرداد
سلام من از هرجور چیزی که بگید برخوردارم هم نیرو جسمانی هم تجربه کاری واسه اتش نشانی خوبم
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ ۲۳:۳۴