سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اتمام فاز نخست مصلی شهر پلدختر تا پایان امسال - نمایش محتوای خبر

 

 

اتمام فاز نخست مصلی شهر پلدختر تا پایان امسال

اتمام فاز نخست مصلی شهر پلدختر تا پایان امسال

فرماندار پلدختر گفت: امیدواریم فاز نخست مصلی شهر پلدختر را بتوانیم امسال به بهره‌برداری برسانیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، قدرت‌الله ترابی‌نژاد در دیدار مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی با امام جمعه شهرستان پلدختر اظهار داشت: دولت جمهوری اسلامی ایران از  همان ابتدا بارها مورد تهاجم استکبار جهانی قرار گرفته است و رئیس جمهور شهید رجایی و نخست وزیر مکتبی شهید باهنر توسط منافقان کور دل به شهادت رسیدند.

وی افزود: در این اقدام شاید استکبار می‌خواست از طریق عوامل داخلی به انقلاب آسیب و ضربه بزند اما از آنجا که پشتیبان انقلاب امام (ره) و ولایت بود، امورات کشور به نحو مطلوب هدایت و مدیریت شد تا این‌که آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) از طرف مردم فهیم برای ریاست جمهوری وقت انتخاب شد.

فرماندار پلدختر عنوان کرد: ویژگی‌های اخلاقی شهید رجایی و باهنر به عنوان یک الگوی مناسب مدیریتی تلقی شده است و هر سال در این هفته دولت‌ها عملکرد خود را برای مردم بیان می‌کنند.

وی بیان کرد: همزمان با هفته دولت با صرف هزینه‌ای بیش از 157 میلیارد ریال 35 طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

ترابی‌نژاد تصریح کرد: این پروژه‌ها شامل راه روستایی، آسفالت عمران شهری، اشتغال‌زایی، کشاورزی، کانال‌های آب‌بر، سالن‌های ورزشی، خانه کشتی، سالن چند منظوره آموزش و پرورش، گازرسانی و آب‌رسانی به روستاها هستند.

وی خاطرنشان کرد: اعتبارات شهرستان پلدختر در سال گذشته 485 میلیارد ریال بوده که از این مبلغ 405 میلیارد ریال تخصیص  یافته است.

فرماندار پلدختر گفت: پروژه‌های نیمه تمام که هنوز به بهره‌برداری نرسیده‌اند شامل ایستگاه‌های پمپاژ، آمیران کوشکی، ملیون، جلگه خلج، زیودار است که قرار شد در هفته دولت مورد بهره‌برداری قرار گیرند اما به دلیل نواقصی که در آن‌ها وجود دارد افتتاح این پروژه‌ها به زمان دیگری موکول شد.

وی افزود: شهرک گلخانه‌ای واشیان و مجتمع پرورش ماهی انارو، ایستگاه‌های پمپاژ واشیان و چم مهر نیز در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند.

ترابی‌نژاد اظهار داشت: استخر شنای پلدختر در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد و نیز امیدواریم فاز نخست مصلی شهر پلدختر را بتوانیم امسال به بهره‌برداری برسانیم.

وی تصریح کرد: مرکز بهداشتی شماره یک و درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان پلدختر در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار پلدختر عنوان کرد: با پیگیری و رایزنی‌هایی که با مدیرکل صدا و سیمای لرستان انجام شد اعتباری برای دیجیتال روستاها در نظر گرفت شد که روستاهای پرجمعیت مانند افرینه و مورانی امسال از آنتن دیجیتال بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه خدمت‌رسانی به مردم مهم‌ترین اولویت مسئولان پلدختر است، افزود: شهیدان رجایی و باهنر الگوی خدمت بی‌منت به مردم بودند و در سال دولت و ملت، همدلی و هم‌زبانی  همه باید با جدیت و تلاش مضاعف دولت را در رسیدن به اهداف مورد نظر که خدمت به مردم در همه زمینه‌ها است، یاری کنند و در این میان وظایف مسئولان و مردم در راستای تحقق شعار سال مهم و حائز اهمیت است.

ترابی‌نژاد بیان کرد: تمام تلاش مدیران شهرستان بر این است که خدمات ماندگاری را در این شهرستان بر جا گذارند که مردم از مزایای آن بهره‌مند شوند.