رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

آثار شهدا به‌ عنوان کتاب درسی در مدارس و دانشگاه‌ها تدریس شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آثار شهدا به‌ عنوان کتاب درسی در مدارس و دانشگاه‌ها تدریس شود

آثار شهدا به‌ عنوان کتاب درسی در مدارس و دانشگاه‌ها تدریس شود

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: آثار شهدا گنجینه نظام هستند که باید جمع‌آوری و به‌ عنوان کتاب درسی در مدارس و دانشگاه‌ها تدریس و تفسیر شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در دیدار با مدیرکل و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان که در بیت امام‌جمعه خرم‌آباد برگزار شد ضمن گرامی داشت روز شهید و تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: بنیاد شهید بنیاد پربرکت و مقدسی است چون با خون پاک‌ترین انسان‌ها شکل‌گرفته و خدمتش برای برترین انسان‌ها است.

وی افزود: نام‌گذاری روز شهید دارای اهمیت بسیاری است چرا که روز شهید، روز نکوداشت ارزش‌هایی مانند ایمان، خداپرستی، مقاومت، ایثارگری، ظلم و استکبارستیزی، ولایت مداری و دین‌باوری است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگ ارزش‌ها است عنوان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان یک فرصت است بنابراین وظیفه‌داریم تأثیر خون شهدا را برای نسل امروز و آینده بازگو کنیم.

وی بیان کرد: برقراری نظام جمهوری اسلامی ایران، اصل پربرکت ولایت‌فقیه، پیشرفت‌های علمی و نظامی، استقلال همه‌جانبه، نشاط و شادابی، قدرت و اقتدار نظام، سعادت دنیا و آخرت از ثمره و برکت خون شهیدان است.

آیت‌الله میرعمادی با عنوان اینکه خانواده شهدا مظهر ایثار، گذشت، فداکاری، مردانگی، جوانمردی، استقامت، صبر،همت و غیرت هستند تصریح کرد: شهدا سرمایه‌های معنوی جامعه هستند که حیات‌بخشی و سعادتمندی را برای انسان‌ها به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه نتیجه جهاد درراه خدا دفع ظلم و ستم است خاطرنشان کرد: فرموده مقام معظم رهبری در مورد شهدای مدافع حرم گویای این مسئله است، ایشان می‌فرمایند شهدای مدافع حرم دشمن را کیلومترها از میهن اسلامی دفع می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: شهدای مدافع حرم از جایگاه والایی برخوردار اند چراکه در غربت و مظلومیت به فیض عظیم شهادت نائل می‌شوند و اجر آن‌ها مضاف است چون دشمن را کنار زدند و جلوی ظلم و استکبار ایستادند.

وی بابیان اینکه اگر ازخودگذشتگی و خون شهدا نبود امروز این امنیت برقرار نمی‌شد اظهار داشت: باید فرهنگ جهاد و شهادت، ایثار و مقاومت را به نسل جوان منتقل کنیم و ثمره خون شهدا را یادآور شویم.

آیت‌الله میرعمادی افزود: باید شهدا را زینت و مایه معنویت خود بدانیم چراکه با این نگاه زندگی مقدس و پربرکتی خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: با تدابیری که در منابع دینی در مورد شهدا وجود دارد باید بالاترین آرزوی انسان‌ها شهادت درراه خدا باشد که این موضوع در جامعه نهادینه نشده و به‌ درستی مقام شهدا را تبلیغ نکرده‌ایم.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بیان کرد: پیامبر(ص) می‌فرمایند بالاتر از شهادت خیری نیست بنابراین با شرافت‌ترین مرگ‌ها کشته شدن درراه خدا است، اولین کسی که وارد بهشت می‌شود شهید است و با اولین قطره خونی که از شهید بر روی زمین می‌افتد گناهانش بخشیده می‌شود.

وی تصریح کرد: خداوند یک قطره از خون شهید را دوست دارد؛ مقام شفاعت شهیدان، پاکی، رضوان وعند ربهم نکته بسیار مهمی است که باید مقام و منزلت شهیدان را یادآور شویم.

آیت‌الله میرعمادی خاطرنشان کرد: استکبار جهانی به دنبال کمرنگ کردن فرهنگ ایثار و شهادت است و می‌خواهد فرهنگ مقاومت را در جامعه کمرنگ کند.

وی گفت: کشورهای مرتجع و پست خلیج‌فارس حزب‌الله لبنان را تروریست می‌دانند و سعی دارند با فرهنگ ایثار و شهادت آن‌ها مقابله و مقاومت آن‌ها را کمرنگ جلوه دهند، در مقابل سعی دارند فرهنگ رفاه‌طلبی، تجمل‌گرایی، غرب‌گرایی، تعامل با غرب و ذلت پذیری را ترویج دهند و اگر ذره‌ای تمایل به غرب پیدا شود جشن می‌گیرند برای اینکه می‌بینند فرهنگ مقابله با ایثار و شهادت تضعیف‌ شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان اظهار داشت: باید وصیت‌نامه شهدا تعیین‌کننده مسیر حرکت ما باشد و این اصل و ارزش‌ها از بین نرود؛ باید خانواده شهدا عزیز باشد.

وی افزود: اگر مسئولی به مقام و اهتمام شهدا نپردازد باید منفور باشد و اگر نسبت به خون شهدا کم‌توجه باشد نمی‌تواند مسئول باشد چراکه نباید معیارها عوض شود.

آیت‌الله میرعمادی بابیان اینکه مبادا معیارهای جاهل بر معیارهای اسلامی غلبه کند عنوان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت تعیین‌کننده فرهنگ اصیل اسلامی است بنابراین باید آثار شهدا به‌ عنوان گنجینه نظام جمع‌آوری، حفظ و تبدیل به متن کتاب شوند و به‌ عنوان کتاب درسی در مدارس و دانشگاه‌ها تدریس و تفسیر شود.

وی بیان کرد: ساماندهی مزار شهدا کار بسیار مبارکی است چرا که دل‌ها را الهی می‌کند؛ مزار شهدا آرامش‌بخش است اگر محور همه کارهای فرهنگی موضوع شهدا باشد اثراتش بیشتر است.