جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

اجرای برنامه‌های آموزشی پیشگیری از آنفلوانزا در دورود - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای برنامه‌های آموزشی پیشگیری از آنفلوانزا در دورود

اجرای برنامه‌های آموزشی پیشگیری از آنفلوانزا در دورود

مسئول پیشگیری از بیماری شبکه بهداشت دورود از اجرای برنامه‌های آموزشی پیشگیری از آنفلوانزا در شهرستان دورود خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، هوشنگ هداوند سه‌شنبه‌شب در شورای آموزش‌ و پرورش شهرستان دورود با اشاره به شیوع بیماری آنفلوانزا در برخی نقاط کشور، اظهار داشت: شبکه بهداشت شهرستان دورود به‌منظور پیشگیری از این بیماری در سطح شهرستان آمادگی کامل را جهت ارائه آموزش‌های لازم را دارد.

وی ادامه داد: آنفلوانزا یک بیماری ویروسی است که بیشتر به صورت درگیری تنفسی، تب، لرز، سرفه، عطسه، بدن درد، و در برخی موارد اسهال و مشکلات گوارشی دیده می‌شود.

مسئول گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت شهرستان دورود اظهار داشت: مهم‌ترین راه‌های انتقال این بیماری تماس مستقیم با بیمار، تماس با ترشحات تنفسی، زدن دست های آلوده به چشم و بینی است.

وی در خصوص راه‌های پیشگیری از وقوع این بیماری خاطرنشان کرد: شست و شوی مکرر دست‌ها به خصوص بعد از تماس با بیمار، قبل از خوردن غذا، رعایت اخلاق تنفسی مثل استفاده از دستمال یا هر وسیله دیگری در زمان سرفه و عطسه و همچنین عدم روبوسی با بیماران و افرادی که از کشورهای دیگر به کشور بازگشته‌اند.

هداوند تأکید کرد: برنامه‌های آموزشی پیشگیرانه شبکه بهداشت و درمان در دستور کار قرار دارد و این آمادگی وجود دارد تا کارشناسان واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها با حضور در مدارس، مساجد، محل برپایی نماز جمعه مطالب آموزشی مورد نیاز را ارائه دهد.

این مسئول در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه با بیماری پدیکلوزیس «شپش»، خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از سه هزار دانش‌آموز در خصوص مبارزه و پیشگیری از این بیماری آموزش‌دیده و مورد بیماری‌یابی قرار گرفته‌اند.

این مسئول افزود: همچنین بیش از 100 نفر از مدیران و معاونین مدارس شهرستان در خصوص این بیماری و راه‌های انتقال آن آموزش‌های مورد نیاز را دیده­‌اند.