رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

اجرای رزمایش شهدای مدافع حرم با حضور ۳۴۳ گردان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای رزمایش شهدای مدافع حرم با حضور ۳۴۳ گردان

اجرای رزمایش شهدای مدافع حرم با حضور ۳۴۳ گردان

جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: رزمایش «شهدای مدافع حرم» با حضور ۳۴۳ گردان الی بیت‌المقدس در ۱۴ استان کشور در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم در خرم‌آباد، سردار علی فضلی در گفت‌وگوی خبری با صداوسیمای مرکز لرستان اظهار داشت: روزهای 13 و 14 آبان‌ماه رزمایش الی بیت‌المقدس سپاه پاسداران در قرارگاه امام هادی (ع) همزمان در 14 استان کشور برگزار می‌شود.

وی به تقارن برگزاری این رزمایش و 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار اشاره کرد و افزود: حوادث مهم و مختلفی به‌روز 13 آبان تعلق دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها فتح لانه جاسوسی آمریکا است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: لانه جاسوسی آمریکا در شرایطی تسخیر شد که آمریکایی‌ها برای نابود کردن انقلاب اسلامی در حال توطئه و درصدد بودند تا حوادثی مانند کودتای 28 مرداد را مجدد تکرار کنند.

وی در رابطه با سلحشوری مردم استان لرستان عنوان کرد: مردم لرستان سابقه روشن و دیرینه‌ای در دفاع از ارزش‌های اسلامی دارند و هیچ‌گاه در این منطقه مزاحمت و مشکلی در مواجه با نظام ندیده‌ایم بلکه از همان سال 58 تاکنون هر کجا نیاز به دفاع بوده است مردم لرستان حضور پیداکرده‌اند.

سردار فضلی به دلاور مردی رزمندگان لرستانی در هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: مردان خوش‌نامی از استان لرستان در مقابله با گروهک‌های ضدانقلاب نیز دفاع جانانه‌ای داشتند.

وی تصریح  کرد: امروز مفتخریم در اجرای رزمایش الی بیت‌المقدس مدافعان حرم در سال 95 قرارگاه مرکزی هدایت، فرماندهی،کنترل و رصد دریادلان بسیجی کشور در لرستان است و چهار قرارگاه در 14 استان را هدایت می‌کند.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: باهمت سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان قرارگاه مرکزی این دوره از رزمایش در استان لرستان است و این رزمایش در 14 استان ازجمله لرستان برگزار می‌شود.

وی بابیان اینکه در دفاع از دین خدا بدون آمادگی نمی‌شود به میدان آمد، گفت: مردم شریف ایران برای دفاع از دین خدا به میدان آمده و امروز در بسیج ده‌ها میلیونی، چهار نوع گردان داریم.

سردار فضلی به فعالیت گردان‌های دفاعی امام حسین (ع)، گردان امنیت امام علی (ع) و گردان پشتیبانی و احتیاط دو بخش دفاعی و امنیت الی بیت‌المقدس اشاره کرد و اظهار داشت: امروز گردان‌های الی بیت‌المقدس به بلوغی رسیدند که برای مأموریت‌های مختلف و متنوعی بسیجیان هزار و 919 گردان دارند.

وی گردان‌های کوثر الی بیت‌المقدس کشور را 214 گردان  برشمرد و افزود: گردان‌های الی بیت‌المقدس یک دوره فرایند آمادگی دارند و باید در چند نوبت فراخوان شده باشند که یکی از فراخوان‌ها رزمایش دوروزه الی بیت‌المقدس است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: از 14 استان کشور 343 گردان از گردان‌های الی بیت‌المقدس در رزمگاه و صحرا هستند.

وی بیان کرد:پیام رزمایش الی بیت‌المقدس برای دوستان انقلاب امید، عزت، اقتدار و برای دشمنان پیام آمادگی و هوشمندی است.

سردار فضلی تصریح کرد: امروز اگر مقاومت اسلامی در مقاومت نقش و سهمی دارد ما همه را در مواجهه با تکفیری‌ها رصد می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌های راهیان نور اشاره کرد و گفت: امروز راهیان نور مهمانی شهدا و به‌جا آوردن یک حج بصیرتی است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته هرساله جمعیتی حدود 400 هزار نفر از نیمه اسفندماه تا نیمه فروردین برای زیارت قدمگاه شهدا حضور پیدا می‌کردند و تا سال بعد این کار متوقف می‌شد اما امروز مفتخریم در هفت استان کشور( خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی،  و دو استان ساحلی بوشهر و هرمزگان) در اکثر ایام سال بستر راهیان نور برای حضور مردم فراهم‌شده است.

وی ظهار داشت: توسعه کمی، کیفی و هدفمندی راهیان نور به بلوغی رسیده است امروز جامعه هدف ما اساتید دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه، دانشجوها، دانش‌آموزان، طلبه‌ها، فرهنگیان، متخصصان و اقشار مختلف مردم هستند.

سردار فضلی افزود: در سال‌های 86 و 87، 400 هزار نفر از مردم به راهیان نور اعزام می‌شدند اما با بسترسازی انجام‌شده سال گذشته این تعداد از مرز شش میلیون نفر گذشت.

وی عنوان کرد: امروز قریب 200 هزار نفر کادر انقلاب اسلامی که عموماً از مردم و بسیجیان هستند دست‌اندرکار برنامه راهیان نور هستند و شاید از این تعداد هزار نفر کادر ثابت نیروهای مسلح و بخش کشوری باشد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین به اجرای طرح اعزام دانش‌آموزان به اردوهای راهیان نور در سال 89 اشاره کرد و گفت: امروز قرارگاه امام حسن عسکری (ع) برای اعزام دانش‌آموزان به سرزمین راهیان نور کار بسیار صمیمی و مشترکی بین آموزش‌وپرورش، بسیج و سپاه انجام داده است.

وی بابیان اینکه سال گذشته بیش از 700 هزار دانش‌آموز به  اردوی راهیان نور اعزام شد، بیان کرد: امسال از دهم مهرماه  تاکنون بیش از 210 هزار دانش‌آموز به اردوهای راهیان نور اعزام‌شده‌اند.

سردار فضلی تصریح کرد: در بحث اعزام دانشجویان نیز قرارگاه شهید علم الهدی که وزیر علوم فرماندهی این قرارگاه را به عهده دارد در کاری مشترک با وزارت علوم، بهداشت درمان و دانشگاه آزاد است بستر عزیمت دانشجویان به راهاین نور فراهم شده است.

وی اظهار داشت: امروز با بسترسازی‌های انجام‌شده در مناطق جنگی امکان اسکان شبانه بیش از 120 هزار نفر از آحاد مردم فراهم‌شده است و 11 نقطه نیز نمایش رزمی برگزار می‌شود.