جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

اجرای طرح «هجرت» با همکاری آموزش‌وپرورش و بسیج سازندگی لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح «هجرت» با همکاری آموزش‌وپرورش و بسیج سازندگی لرستان

اجرای طرح «هجرت» با همکاری آموزش‌وپرورش و بسیج سازندگی لرستان

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان از اجرای هجرت سه در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن یوسفوند ظهر یکشنبه در مراسم افتتاحیه طرح هجرت سه با اشاره به اجرای این طرح در لرستان با همکاری آموزش و پرورش، نوسازی مدارس لرستان و همچنین بسیج سازندگی استان اظهار داشت: این طرح با هدف بهسازی، زیباسازی و مرمت فضاهای آموزشی و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان اجرا می شود.

وی تربیت و پرورش ساحت های ششگانه را هدف مهم دستگاه تعلیم و تربیت برشمرد و گفت: آموزش و پرورش در طرح هجرت سه برای به کارگیری توان و استعداد دانش آموزان و استفاده از ظرفیت جوانی تلاش می کند تا علاوه بر بهسازی، زیباسازی و مرمت فضاهای آموزشی، روحیه کار، تلاش، مسئولیت پذیری و کار جمعی  را در دانش آموزان تقویت کند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش به سیر صعودی طرح هجرت سه در سنوات اخیر اشاره کرد و گفت: اعتبارات و امکانات تخصیص یافته به این طرح در دو سال گذشته در مقایسه با سنوات گذشته به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

یوسفوند تاکید کرد: آنچه که در اجرای این طرح مهم است کمک به دانش آموز و تربیت دینی و معنوی او بوده تا خود را در بهسازی و زیباسازی فضای مدرسه دخیل بداند و در راه پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت گام بردارد.

سرهنگ سرهنگ سید زین العابدین حسینی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی لرستان نیز در این مراسم به تعامل مثبت و سازنده سه دستگاه آموزش و پرورش، بسیج  و نوسازی مدارس اشاره کرد و اظهار داشت: طرح هجرت ۳ توانسته گامهای موثری را در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش بردارد و باید تلاش شود تا با سرعت بیشتر و بهتر این روند ادامه پیدا کند.

وی به رسالت خطیر آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت نسل آینده ساز اشاره کرد و گفت: باید به این رسالت توجه داشت و دانش آموزانی برای نقش آفرینی در دستاوردهای نظام و انقلاب تربیت کرد.

سید شهاب الدین حجازی معاون پشتیبانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان نیز در این مراسم به تهیه و تدارک اقلام مورد نیاز این طرح اشاره کردو گفت: بیش از دو میلیارد ریال اعتبار برای خرید تجهیزات در نظر گرفته شده تا دانش آموزان با هدایت و راهنمایی استادکاران خود بتوانند کار مرمت و تعمیر تجهیزات مدارس را انجام دهند.