جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

اجرای طرح الکترونیکی شدن نسخ بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح الکترونیکی شدن نسخ بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در بروجرد

اجرای طرح الکترونیکی شدن نسخ بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در بروجرد

مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی بروجرد گفت: طرح الکترونیکی شدن نسخ بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در مراکز ملکی تأمین اجتماعی بروجرد اجرا شد.

سید مهدی مهدیانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد، با اشاره به اجرای طرح الکترونیکی شدن نسخ بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در این شهرستان اظهار داشت: مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان لرستان از بهمن‌ماه طرح الکترونیکی شدن نسخ بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی را در مراکز ملکی تأمین اجتماعی استان لرستان و ازجمله بیمارستان کوثر و درمانگاه آیت‌الله بروجرد شهرستان بروجرد اجرایی کرده است.

مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی بروجرد افزود: در طرح مذکور بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی با مراجعه به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها تأمین اجتماعی استان نیازی به ارائه دفترچه بیمه ندارند اما به دلیل اینکه تابه‌حال کارت‌های الکترونیکی بیمه‌شدگان به آن‌ها داده نشده است دفترچه‌های تأمین اجتماعی باید همچنان همراه مراجعان باشد تا در صورت نیاز پزشکان بتوانند از این دفترچه‌های برای نوشتن برخی اقلام دارویی که نیاز است از داروخانه‌های خارج از این مراکز تهیه شود، استفاده کنند.

وی از اعطای کارت الکترونیکی به جای دفترچه‌های تأمین اجتماعی به بیمه‌شدگان خبر داد و بیان کرد: این کارت‌ها به زودی به بیمه‌شدگان واگذار شده و از سال آینده دفترچه‌های درمانی حذف و خدمات درمانی به بیمه‌شدگان تنها با کارت الکترونیکی ارائه می‌شود.

مهدیانی با اشاره به مزایای طرح الکترونیکی شدن نسخ بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی عنوان کرد: با اجرای این طرح پزشکان می‌توانند به سهولت و تنها با واردکردن شماره ملی به سوابق بیماری بیماران خود دسترسی داشته باشند و تمامی سوابق بیماری بیمه‌شدگان را در قالب پرونده‌ای کامل رؤیت کند علاوه بر این با اجرای کامل این طرح در سراسر کشور پزشکان می‌توانند به تمامی سوابق بیمه‌شدگان در جای‌جای کشور به سهولت و با سرعت دسترسی پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح علاوه بر موارد یادشده مصرف بی‌رویه داروهایی که برای بیمار تداخل دارد را کاهش داده و نسخ به صورت خوانا به داروخانه‌ها تحویل داده می‌شود و خطای انسانی در این طرح از بین می‌رود.