سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

اجرای طرح جامع ساخت‌ و ساز امامزادگان استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح جامع ساخت‌ و ساز امامزادگان استان لرستان

اجرای طرح جامع ساخت‌ و ساز امامزادگان استان لرستان

معاون اوقاف و امور خیریه استان لرستان گفت: طرح جامع برای هدفمندسازی ساخت‌ و ساز ۱۰ امامزاده استان تهیه‌ شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، احسان ولی‌زاده در همایش وقف و رسانه که در سالن جلسات خانه معلم شهرستان خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: معاونت بهره‌وری سازمان اوقاف و امور خیریه استان لرستان در سه بخش سرمایه‌گذاری، اجاره و پروژه‌های عمرانی در کشور پیشرو است.

وی در زمینهٔ بخش سرمایه‌گذاری، افزود: در سال 94 با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی سرمایه‌گذاری‌هایی در راستای موقوفات انجام‌ شده به‌طوری‌که هتل کوهدشت تکمیل و در نوروز سال 95، زائران می‌توانند از این هتل ‌استفاده است.

معاون بهره‌برداری و اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان ساخت نخستین پاساژ تجاری، مذهبی کشور به نام پاساژ کوثر را از اقدامات انجام‌ شده برشمرد و عنوان کرد: پروژه تجاری، مسکونی در شهرک اندیشه بروجرد و پروژه رفاهی برای زائران امامزاده پیرعباد در ازنا نیز احداث شد.

وی با اشاره به برنامه‌های عمرانی سال 94،  بیان کرد: در بحث کارهای عمرانی در استان 9 هزار مترمربع عملیات عمرانی شامل ساخت تربت‌خانه، شبستان، محوطه‌سازی امامزاده‌ها در دستور کار بود که بر اساس برنامه انجام شد.

ولی‌زاده با اشاره به تهیه طرح جامع برای هدفمندسازی ساخت‌وساز امامزادگان، تصریح کرد: این طرح  در جهت اینکه ساخت‌وساز امامزادگان استان هدفمند شود اجرا می‌شود؛ به طوری که این طرح برای 10 امامزاده تهیه‌شده که به‌زودی به پایان می‌رسند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه استان، روی موضوع GIS رقبات عرصه وقف تأکید دارد؛ تاکنون توانستیم GIS تمام رقبات عرصه وقف استان را انجام و در سامانه ثبت کنیم.

معاون بهره‌برداری و اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: GIS عرصه وقف‌ها و زمین‌های کشاورزی را تا اواخر سال به نقطه مطلوبی می‌رسانیم.