جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

اجرای ۱۸ پروژه محرومیت‌زدایی مدارس توسط قرارگاه سازندگی خاتم در لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای ۱۸ پروژه محرومیت‌زدایی مدارس توسط قرارگاه سازندگی خاتم در لرستان

اجرای ۱۸ پروژه محرومیت‌زدایی مدارس توسط قرارگاه سازندگی خاتم در لرستان

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان گفت: ۱۸ پروژه با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء، در مناطق محروم لرستان اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد چگنی شامگاه جمعه در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در راستای اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی، برای 11 پروژه با قرارگاه قرب کوثر قرداد بسته‌ایم.

وی افزود: 50 درصد کار بر‌عهده قرارگاه و 50‌درصد نیز توسط نوسازی مدارس انجام شده و اکنون همه 11 پروژه به اتمام رسیده و مدارک آن‌ها ارسال شده و منتظریم تا قرارگاه به‌طور همزمان با سایر پروژه‌هایی که دارد، این 11 پروژه را نیز افتتاح کند.

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان عنوان کرد: سپاه سد، اجرای چهار پروژه را در مناطق محروم الیگودرز بر‌عهده گرفته که اکنون عملیات ساخت سه پروژه آن به اتمام رسیده و یک پروژه باقیمانده نیز در دست اجراست.

وی تصریح کرد: مقرر شده که اجرای هفت پروژه جدید در لرستان آغاز شود که این منوط به موافقت و تصویب سردار عبدالهی شده است.

چگنی با بیان اینکه 3کانکس را به‌عنوان مدرسه در اختیار آموزش و پرورش الیگودرز قرار داده‌ایم، خاطرنشان کرد: سپاه سد متعهد شده که 2 میلیارد تومان در زمینه پروژه مدرسه 9 کلاسه الیگودرز به ما کمک کند که این امر هنوز محقق نشده است.

وی بیان کرد: به‌طور کلی 18 پروژه محرومیت‌زدایی در لرستان اجرا شده که 11 پروژه آن در بخش عشایری، چهار پروژه در شهرستان الیگودرز بوده که با احتساب سه کانکس نیز می‌توان اجرای 18 پروژه را تأیید کرد.

علی‌یاور عزیزپور، مدیرکل ورزش وجوانان لرستان نیز در این جلسه، اظهار داشت: سرانه ملی ورزش، 76 سانتی متر است ولی سرانه ورزش در لرستان 50 سانتی‌متر است که ما از این بابت کمتر از حد میانگین کشوری هستیم.

وی افزود: ورزش، یک پدیده چند وجهی است که ضمن حفظ سلامت جامعه، بسیاری از مسائل فرهنگی، اقتصادی و حتی سیاسی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان عنوان کرد: ما پروژه‌های ورزشی زیادی داریم که باید در استان اجرا شود و انتظار داریم که قرارگاه خاتم در ساخت این پروژه‌ها ما را یاری کند.