رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

اجرای ۲ هزار و ۴۷۰ طرح در روستاهای لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای ۲ هزار و ۴۷۰ طرح در روستاهای لرستان

اجرای ۲ هزار و ۴۷۰ طرح در روستاهای لرستان

معاون امور عمرانی استانداری لرستان از اجرای دو هزار و ۴۷۰ طرح ویژه در روستاهای استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اصلانی ظهر یکشنبه در گردهمایی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای لرستان با اشاره به اینکه بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر در استان به عنوان مجموعه مدیریت در شهرها و روستاهای استان فعالیت می کنند، اظهار داشت: اگر این ظرفیت با برنامه ریزی هدفمند در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» پیش رود برگ زرینی در کارنامه شوراهای شهر و روستا ثبت می شود.

وی وجود نیروی انسانی مستعد را از عوامل اصلی تولید در هر منطقه دانست و گفت: در لرستان هم ظرفیت های خدادادی فراوان از جمله زمین حاصلخیز و آب فراوان و هم نیروی انسانی مولد وجود دارد لذا با برنامه ریزی و تدبیر می توان ظرفیت تولید در استان را بالا برد.

معاون امور عمرانی استانداری لرستان به اجرایی شدن دو هزار و ۴۷۰ طرح ویژه در روستاهای استان طی سه سال اخیر اشاره کرد و افزود: همچنین در دولت تدبیر و امید بیش از هزار پروژه و طرح در سطح روستاهای استان در دست اجرا بوده و کار برنامه ریزی و طراحی ۸۰۰ پروژه دیگر به اتمام رسیده است.

اصلانی به بارش های فراوان طی سال گذشته و سال جاری در لرستان اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به وقوع این بارش ها و رشد کم نظیر مراتع و با توجه به فرارسیدن فصل گرما بحث آتش سوزی مراتع و جنگل های استان را تهدید می کند لذا از شوراهای اسلامی شهر و روستا، فرمانداران و بخشداران هر شهرستان درخواست می شود با برنامه ریزی های مدون برای جلوگیری از وقوع آتش سوزی در جنگل های استان چاره اندیشی کنند.

وی افزود: از همین امروز باید با برنامه ریزی درست تمام ظرفیت های موجود در روستاهای استان را برای جلوگیری از وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع به‌کار گرفت تا شاهد خسارات ناشی از آتش سوزی در سال جاری نباشیم.