جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

اجرای ۳۲۰ میلیارد تومان پروژه اقتصاد مقاومتی در شهرستان دلفان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای ۳۲۰ میلیارد تومان پروژه اقتصاد مقاومتی در شهرستان دلفان

اجرای ۳۲۰ میلیارد تومان پروژه اقتصاد مقاومتی در شهرستان دلفان

فرماندار دلفان گفت: ۵۴ طرح و پروژه اقتصاد مقاومتی بااعتباری بالغ‌بر ۳۲۰ میلیارد تومان در شهرستان دلفان اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد جعفر طولابی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: بر اساس زمان‌بندی پیش‌بینی‌شده 54 طرح و پروژه مختلف در راستای اقتصاد مقاومتی در شهرستان دلفان لحاظ شده که باید تا سال 96 به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه این طرح و پروژه‌ها شامل 41 طرح عمرانی، 12 طرح اقتصادی و یک پروژه فرهنگی است افزود: بنا است این طرح و پروژه‌ها توسط 17 دستگاه اجرایی بااعتباری بالغ‌بر 320 میلیارد تومان اجرایی شود.

فرماندار دلفان عنوان کرد: از  مجموع 54 طرح تاکنون 20 طرح به‌صورت 100 درصد تکمیل‌شده است که بخشی به بهره‌برداری و بخشی دیگر آماده بهره‌برداری است.

وی با اشاره به اینکه57 درصد از برنامه زمان‌بندی جلوتر هستیم بیان کرد: در حال حاضر پنج پروژه  معادل 10 درصد در حال انجام است، شش پروژه معادل 11 درصد عقب هستیم و 12 پروژه معادل 22 درصد راکد است.

طولابی تصریح کرد: از 12 پروژه راکد پنج پروژه مربوط به دانشگاه علوم پزشکی است که بنا بوده تا پایان آذرماه امسال بین 20 تا 70 درصد این پروژه‌ها پیشرفت فیزیکی داشته باشند ولی تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

وی خاطرنشان کرد: بنا بود 480 واحد مسکونی روستایی توسط بنیاد مسکن احداث شود که تاکنون هیچ اقدامی نشده و باوجوداینکه مقرر شد بنیاد مسکن طرح هادی را در هشت روستا اجرا کند ولی تاکنون طرح هادی در سه روستا اجرایی شده است و بانک کشاورزی و تجارت نیز که هرکدام یک پروژه را می‌بایست اجرایی کنند تاکنون اقدامی انجام نداده‌اند.

فرماندار دلفان بابیان اینکه بنا بود چهار پروژه آموزشی توسط نوسازی مدارس انجام شود که تاکنون اجرایی نشده است گفت: از مجموع 641 واحد مسکن مهر دلفان تاکنون 245 واحد بهره‌برداری، 144 واحد آماده و بنا است 252 واحد دیگر تا پایان خردادماه سال آینده واگذار شود.

وی ابا اشاره به اینکه هشت پروژه آب‌رسانی در این شهرستان آماده بهره‌برداری است و بناشده دو پروژه توسط شهرداری اجرایی شود اظهار داشت: امور عشایر استان 445 میلیون تومان اعطای تسهیلات به 52 نفر را در راستای اشتغال داشته است.

طولابی افزود: درمجموع 110 روستای این شهرستان از نعمت گاز برخوردار است و بنا است تا نیمه نخست سال 96، 40 روستای دیگر نیز گازرسانی شود.

وی عنوان کرد: سد تاج امیر که بنا بود تا پایان آذرماه امسال 9 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشد در حال حاضر حدود 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.