جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

اجساد تمام جان‌باختگان دورودی فاجعه منا شناسایی و به خاک سپرده شده‌اند - نمایش محتوای خبر

 

 

اجساد تمام جان‌باختگان دورودی فاجعه منا شناسایی و به خاک سپرده شده‌اند

اجساد تمام جان‌باختگان دورودی فاجعه منا شناسایی و به خاک سپرده شده‌اند

فرماندار شهرستان دورود گفت: اجساد هر هفت جان‌باخته دورودی فاجعه منا شناسایی و بعد از انتقال به کشور به خاک سپرده شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، ماشاءالله نعمتی شامگاه یکشنبه در مراسم دیدار خانواده‌های هفت مهاجر الی‌الله دورودی با رئیس سازمان حج و زیارت کشور که در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، ضمن تسلیت به خانواده‌های این جان‌باختگان، اظهار داشت: حادثه خون‌بار منا باعث شد تا جامعه مسلمین و به خصوص ملت شریف ایران در شرایطی که در تکاپوی استقبال از حجاج بودند به علت بی‌کفایتی دولت سعودی در غم و حزن فرو رود.

وی افزود: بی‌کفایتی رژیم سعودی در برگزاری مراسم حج باعث شد تا حلاوت و شیرینی زیارت حرمین شریفین بر همه ملت ما تلخ شود.

نعمتی با اشاره به پیگیری‌های مجدانه مسئولان سازمان حج و زیارت در این فاجعه، خاطرنشان کرد: با وجود عدم همکاری‌هایی که از سوی دولت سعودی صورت می‌گرفت، اما سازمان حج و زیارت کشور و همچنین پیام مقام معظم رهبری برای کمک به این حادثه دیدگان و کنترل این فاجعه تلاش‌های بسیاری انجام دادند.

وی افزود: بخش بزرگ کار از حیطه مسئولان حج ایران خارج بود، چراکه این فاجعه در کشوری رخ داد که طی سال‌های گذشته در بخش‌های مختلف با کشور ما دارای روابط مطلوبی نیست.

فرماندار شهرستان دورود با بیان اینکه در شهرستان دورود هفت نفر از زائران در این فاجعه جان خود را از دست دادند، گفت: پس از انتقال اجساد مطهر این جان‌باختگان به کشور با دستور استاندار لرستان ستاد تشییع پیکر این جان‌باختگان در شهرستان دورود تشکیل و با همکاری امام جمعه شهرستان برنامه‌ریزی‌های لازم برای برپایی مراسم تدفین این جان‌باختگان صورت گرفت.

وی با اشاره به حضور باشکوه مردم شهرستان دورود در مراسم تشییع مهاجران الی الله در شهرستان دورود، تاکید کرد: این هفت مهاجر الی الله با حضور باشکوه آحاد مردم و مسئولان در شهرستان دورود تشییع و به خاک سپرده شدند.