سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

احداث «بام خاطره‌ها» سبب رونق گردشگری در شهر خرم‌آباد می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث «بام خاطره‌ها» سبب رونق گردشگری در شهر خرم‌آباد می‌شود

احداث «بام خاطره‌ها» سبب رونق گردشگری در شهر خرم‌آباد می‌شود

شهردار خرم‌آباد گفت: احداث «بام خاطره‌ها» به‌عنوان بام دوم خرم‌آباد بسترساز رونق گردشگری در این شهر است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، یحیی عیدی بیرانوند در دومین جلسه احداث بام خاطره‌ها که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: پارک «بام خاطره‌ها» دومین بام شهر خرم‌آباد حدود 85 هکتار بوده که 36 هکتار آن مشجر است.

وی احداث پارک دوم شهر را فرصتی برای رونق گردشگری دانست و افزود: این پارک در سنوات گذشته رها و آن را نادیده گرفته‌شده بود اما هم‌اکنون به آن توجه شده است.

شهردار خرم‌آباد بابیان اینکه راه دسترسی بام دوم شهر از محل خانه تاریخی میرملاس پیش‌بینی‌شده است، عنوان کرد: میرملاس نزدیک‌ترین راه به قلعه فلک الافلاک و مرکز شهر است.

وی با اشاره به خرسندی اهالی منطقه پشت بازار از سیستم روشنایی ایجادشده در بام خاطره‌ها و بیان کرد: روشنایی راه‌های بام خاطره‌ها از قبل توسط شرکت توزیع برق تعیین و تهیه‌شده و ادامه روشنایی آن نیز در دستور کار شرکت توزیع برق قرار دارد.

عیدی بیرانوند بابیان اینکه مشاور بام خاطره‌ها طرح را آماده کرده است، تصریح کرد: سه‌راه دسترسی برای بام خاطره‌ها، مراکز، پارکینگ و سایت طراحی‌شده است که منتظر ارائه طرح توسط مشاور هستیم.

وی با اشاره به اینکه میزان 40 لیتر آب در ثانیه‌ نیز توسط متخصصین و کارشناسان برای بام خاطره‌ها پیش‌بینی‌شده است، خاطرنشان کرد: اقداماتی از قبیل برق‌رسانی، نظافت و جاده در بام خاطره‌ها انجام‌شده است.

شهردار خرم‌آباد به ظرفیت گردشگری منطقه فلک الدین خرم‌آباد اشاره کرد و اظهار داشت: خیابان جنب قبرستان منطقه فلک الدین هم‌اکنون آماده آسفالت است اما مشکلاتی در این زمینه وجود دارد.