رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

احداث آزاد راه پل زال–خرم آباد سبب بیکار شدن 3000 نفر در پلدختر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث آزاد راه پل زال–خرم آباد سبب بیکار شدن 3000 نفر در پلدختر شد

احداث آزاد راه پل زال–خرم آباد سبب بیکار شدن 3000 نفر در پلدختر شد

فرماندار پلدختر گفت: احداث آزاد راه پل زال – خرم آباد سبب بیکار شدن 3 هزار نفر از مردم شهرستان پلدختر شده است.

به گزارش خبر گزاری تسنیم از  پلدختر،  نورالدین درمنان در دیدار سرپرست و مسئولان صندوق کارآفرینی امید استان لرستان با بیان این که سیاست کلی این صندوق حمایت از تولید و اشتغال است اظهار داشت : مبنای پرداخت تسهیلات صندوق کارآفرینی امید مسایل سیاسی و گروهی نباشد بلکه تنها کار و ایجاد اشتغال و تولید جهت کاهش نرخ بیکاری در شهرستان مورد توجه قرار گیرد و شناخت این امر می‌تواند به بهبود کسب و کار منجر شود.

وی افزود: این صندوق در شهر و روستاها به وسیله پرداخت تسهیلات می‌تواند خدمات گوناگونی را در راستای ایجاد شغل انجام دهد، در این رابطه عدم شناخت افراد کار آفرین از بازار مشکل آفرین است.

فرماندار پلدختر بیان کرد: باید قبل از این که افراد تولید ایجاد کنند بازاریابی داشته باشند و جوانب کار را در نظر بگیرند چرا که شناخت این امر می‌تواند به بهبود کسب و کار کمک کند .

وی به بیکار شدن سه هزار نفر از مردم شهرستان پلدختر در اثر ایجاد آزاد راه پل زال – خرم آباد اشاره و عنوان کرد: شهرسـتان پلدختر با وجود داشتن منابع نفتی ، سنگ و گچ دارای آمار بیکاری بالایی است و وجود صدها خانوار با سه یا چهار بیکار دانش آموخته دانشگاه‌ها، پایین بودن سطح زندگی مردم را در پی داشته و خانواده های بسیاری در این شهرستان وجود دارد که هر کدام چند نفر بیکار دارند که این تبعات ناشی از احداث این آزاد راه است.

درمنان بر اجرایی شدن مصوبات جلسه نمایندگان وزارت کار و رفاه اجتماعی در شهرستان تاکید کرد و گفت: مسئولان تمام تلاش خود را برای کاهش بیکاری به کار گیرند به گونه‌ای که در صورت امکان بیشتر از وقت کاری و اختیارات خود تلاش کنند.

وی تصریح کرد: از مسئول صندوق کار آفرین امید می‌خواهم  که به هیچ نامه‌ای از طرف برخی مسئولان حتی شخص فرماندار جهت معرفی اشخاص به طور خصوصی برای گرفتن تسهیلات توجه نکند و آن را به افراد واجد شرایط پرداخت کنند.

فرماندار پلدختر با بیان این که تسهیلات ارزان قیمت صندوق کارآفرینی امید راهکاری گره‌گشا برای رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار است ،خاطر نشان کرد: از افرادی که در واقع از بیکاری رنج می برند نباید انتظار بی‌جا داشت و نباید برای رسیدن به اهداف سیاسی، گروهی و جناحی از آنها استفاده کرد .