جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

احداث سد «گل‌رود» سبب تجدید حیات روستاهای بروجرد می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث سد «گل‌رود» سبب تجدید حیات روستاهای بروجرد می‌شود

احداث سد «گل‌رود» سبب تجدید حیات روستاهای بروجرد می‌شود

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: احداث سد گل‌رود عامل مهمی برای تجدید حیات شهرستان بروجرد و روستاهای اشترینان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، بهرام بیرانوند در جلسه بررسی مشکلات کمبود منابع آبی اشترینان، اظهار داشت: سد گل‌رود با دریافت بودجه در مقطعی از زمان راه شکافی شده اما تاکنون پیگیری‌ها برای احداث آن راه به‌جایی نبرده است.

وی با بیان اینکه در مقطعی از زمان به‌واسطه پیگیری‌ها کلنگ احداث این سد به زمین زده شد، افزود: متأسفانه به‌واسطه دلایلی احداث این سد مهم در بروجرد از دستور کار دولت خارج شد و تاکنون خبری از ادامه احداث آن در دست نیست.

نماینده مردم بروجرد و شش‌ترینان در مجلس با اشاره به‌ضرورت احداث این سد در شهرستان بروجرد بیان کرد: باوجود ایراد سخنرانی‌های فراوان در صحن مجلس و تذکراتی که برای آغاز عملیات اجرایی این پروژه داده‌شده ، اما تاکنون این آرزوی مردم بروجرد محقق نشده است.

بیرانوند با تأکید بر ضرورت تعامل و پیگیری مسئولان برای اجرای این پروژه عنوان کرد: در راستای جلوگیری از انقطاع عملیات اجرایی این پروژه تا مرحله پیشرفته و دنبال کردن آن تلاش پیگیر می‌شود تا این آرزوی دیرینه مردم هر چه زودتر به بار بنشیند.

وی با ابراز تاسف از معطل ماندن روند اجرایی پروژه سدگلرود، خاطرنشان کرد: سد گل‌رود در این بازه زمانی تنها در حد یک نام بر سر زبان‌ها باقی‌مانده است و با وجود ضرورتی که برای احداث آن در منطقه احساس می‌شود بنا به دلایل مختلف که عمده‌ترین آن‌ها تحریک‌های جانبی از سوی برخی افراد است، خبری از احداث آن به گوش نمی‌رسد.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس با اشاره به توجیه‌پذیر بودن این سد از منظر اقتصادی آن را ضرورت انکارناپذیر منطقه دانست و گفت: در حالی از اجرای سد گل رود خبری به گوش نمی‌رسد که این سد یکی از مهم‌ترین مطالبات مردمی در بروجرد است که می‌تواند برخلاف باور برخی افراد توجیه اقتصادی مناسبی داشته باشد.

وی احداث سد گل‌رود را عاملی برای تجدید حیات منطقه دانست و افزود: احداث این سد علاوه بر رفع مشکل کم‌آبی منطقه نقش مهمی در تجدید حیات روستاهای اشترینان دارد.

بیرانوند بابیان نقش مهم این سد در جلوگیری از هدر رفت آب، عنوان کرد: این سد می‌تواند نقش مهمی در تقویت بن‌مایه‌های صنعت توریسم و گردشگری و رفع معضل کم‌آبی در منطقه و شهرستان بروجرد ایفا کند.