جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

احداث مجتمع کشت و صنعت دورود گامی مؤثر در کاهش بیکاری - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث مجتمع کشت و صنعت دورود گامی مؤثر در کاهش بیکاری

احداث مجتمع کشت و صنعت دورود گامی مؤثر در کاهش بیکاری

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: احداث مجتمع کشت و صنعت دورود گامی مؤثر در کاهش نرخ بیکاری در سطح شهرستان و استان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، عباس قائد‌رحمت در نشست بررسی روند احداث پروژه کشت و صنعت دورود با بیان اینکه یکی از مزیت‌های اصلی استان لرستان وجود آب کافی است، گفت: در استان لرستان بیشتر از بسیاری از نقاط کشور آب وجود دارد به نحوی که از 120 میلیارد مترمکعب حجم روان آب‌های کشور حدود 12.8 میلیارد مترمکعب در استان لرستان و 5 میلیارد مترمکعب آن در شمال استان وجود دارد.

وی یادآور شد: وجود چنین پتانسیلی در این استان شرایط مناسبی را برای کشاورزی به وجود آورده است و لازم است برای حفظ این سرمایه ارزشمند تلاش خود را به کار گیریم.

این مسئول با اشاره به سفر سردار کربلایی مدیرعامل سازمان اتکا به شهرستان دورود اظهار داشت: در صنایع دفاع شهرستان دورود 6 هزار هکتار زمین وجود دارد که بعضی از آنها به صورت سنتی کشت می‌شود و با استفاده از این اراضی می‌توان بستر خوبی را برای کشت و صنعت فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه احداث کشت و صنعت 1500 هکتاری در شهرستان دورود یکی از مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان لرستان بوده است، گفت: در این پروژه پرواربندی گوساله 3 هزار رأسی، پرورش گاو شیری 2500 رأسی، پرورش مرغ و ماهی و توسعه باغبانی در سطح این مجموعه در نظر گرفته شده است.

قائدرحمت با اشاره به بازدید مدیرعامل سازمان اتکا کشور از مجتمع صنایع غذایی گهر اظهار داشت: مجوز این پروژه در سال 84 صادر شده است و در زمینی بالغ بر 94 هکتار و زیربنای بالغ بر 100 هزار مترمربع برای تولید انواع نوشیدنی در 18 خط احداث شده است.

وی با بیان اینکه این کارخانه بالای 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: این پروژه با سرمایه‌گذاری بالای 500 میلیارد تومان و ایجاد هزار فرصت شغلی در حال احداث بوده که با توجه به پرونده اختلاس 3 هزار میلیاردی متأسفانه این پروژه بلاتکلیف مانده است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس خاطرنشان کرد: در سفر ریاست محترم قوه‌قضائیه به استان لرستان مشکل این مجموعه مطرح و توافق خوبی برای حل آن صورت گرفته است.