رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

احداث منطقه ویژه اقتصادی بروجرد توسط سرمایه‌گذار خارجی - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث منطقه ویژه اقتصادی بروجرد توسط سرمایه‌گذار خارجی

احداث منطقه ویژه اقتصادی بروجرد توسط سرمایه‌گذار خارجی

نشست بررسی روند اجرایی منطقه ویژه اقتصادی بروجرد برگزار شد و موضوع احداث آن از سوی سرمایه گذار خارجی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر هوشنگ بازوند استاندار لرستان ظهر چهارشنبه در نشست بررسی روند اجرایی منطقه ویژه اقتصادی بروجرد در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: این طرح یکی از بزرگترین طرح های استان به شمار می رود که در موقعیت وسیع با قابلیت های بالا و سرمایه گذاری کلان اجرا خواهد شد.

وی گفت: برای احداث و راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی بروجرد ۲۵۰۰ هکتار زمین لازم است که برای شروع عملیات اجرایی می توان با ۷۰۰ هکتار شروع به کار کرد.

استاندار لرستان عنوان کرد: در حال حاضر جدا از این طرح پروژه سد معشوره کوهدشت و کشت و صنعت  لرستان، از طرح های مهم و بزرگ لرستان هستند که بعد از به ثمر رسیدن کشت و صنعت حال باید پیگیر اعتبارات سد معشوره و به دنبال سرمایه گذار برای منطقه ویژه اقتصادی بروجرد باشیم.

استاندار لرستان افزود: برای ساخت شهرک صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی بروجرد ۱۰۰ هکتار و برای ساخت فرودگاه در این منظقه ۳۰۰ هکتار زمین مورد نیاز است.

بازوند در ادامه اظهار داشت: بخشی از اراضی منطقه ویژه اقتصادی در اختیار منابع طبیعی و بخشی دیگر در اختیار مالکان بوده که هرچه سریع تر باید تعیین تکلیف شوند.

در ادامه این نشست عبدالله الحی سرمایه گذار خارجی نیز با اشاره به مشکل بیکاری در لرستان و بروجرد گفت: ما برای همکاری و توسعه آمادگی کامل خود را اعلام می داریم و امید است که مسئولان هم عزم جدی و راسخ داشته باشند.

وی افزود: شهر بروجرد و محلی که قرار است منطقه ویژه اقتصادی در آن بنا شود از همه لحاظ بسیار وسیع و دارای آب و هوای خوشی است و به زودی با تیمی از متخصصان صنعتی و اقتصادی ساخت پروژه را آغاز خواهیم کرد.