رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

احیاء تمدن اسلامی با ابزار دانش مدنظر جمهوری اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

احیاء تمدن اسلامی با ابزار دانش مدنظر جمهوری اسلامی است

احیاء تمدن اسلامی با ابزار دانش مدنظر جمهوری اسلامی است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: باید دنبال احیاء تمدن اسلامی باشیم و این امر بسیار مهم است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، علاءالدین بروجردی عصر روز سه شنبه در جمع جوانان و ورزشکاران این شهرستان اظهار داشت: موضوعات هسته‌ای از تحولات بسیار مهم این مقطع از انقلاب اسلامی است که همه کشور درگیر آن هستند.

وی افزود: بیش از 10 تا 12 سال است که ما در یک چالش جدی با کشورهای غربی هستیم؛ آمریکا به‌عنوان تنها ابرقدرت امروز دنیا از سال‌ها پیش صریحاً گفت که ایران نباید توانمندی غنی‌سازی هسته‌ای را پیدا کند اما این ملت ملتی نیست که بخواهد در مقابل ابرقدرت دنیا تمکین کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: در کنار آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و همه قدرت‌های درجه‌ یک دنیا نظیر روسیه و چین و 5 عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل که امروز تصمیم می‌گیرند و فردا به کشوری حمله نظامی می‌کنند دنیا دنیای ظالمانه و بی‌عدالتی است.

وی با اشاره به اینکه نظر جمهوری اسلامی ایران این بود که حتماً ما باید به‌طرف یک اقتدار حرکت کنیم، بیان کرد: ما حتماً به دلیل اینکه استعمار، به ویژه در طول دو قرن گذشته ما را عقب نگه داشت، باید دنبال احیاء تمدن اسلامی باشیم و این امر بسیار مهم است؛ سلاح علم و دانش سلاحی است که حتماً ما به‌عنوان بخش مهمی از جهان اسلام و پیروان اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) باید هرچه بیشتر خود را به آن مسلط کنیم.

بروجردی تصریح کرد: خوشبختانه استعداد درونی ملت ایران که ویژه است همان‌طور که در سخنی از پیامبر(ص) در 1400 سال پیش فرمودند که اگر دانش و علم در کرات دیگر باشد، مردانی از ایران‌زمین بدان دست خواهند یافت. مدال‌آوری در المپیادهای مختلف به این میزان به دلیل وجود استعداد خدادادی است که خداوند در ملت ما قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: در این مصاف نابرابر ظالمانه سیاسی - بین‌المللی که آمریکا تصمیم داشت ما مجهز به دانش هسته‌ای نباشیم، نظام تصمیم گرفت دانش هسته‌ای را داشته باشیم و در این مصاف ما موفق و پیروز شدیم و قدرت‌های دنیا دست‌ها را بالا بردند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حدود 10 تا 11 سال قبل وزرای خارجه سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان در تهران که آن زمان ما در حوزه ضعف قرار داشتیم ، وزیر خارجه وقت ما به وزیر خارجه این سه کشور بزرگ اروپایی گفت اجازه بدهید ما برای فعالیت علمی دانشمندانمان، 20 دستگاه سانتریفیوژ داشته باشیم؛ انگلیسی‌ها معروف هستند به تکبر و نخوت، "جک استراو" که هم‌اینک نماینده مجلس پارلمان انگلیس است همان زمان که وزیر خارجه بود با تکبری ویژه انگلیسی‌ها گفت ما اجازه نمی‌دهیم شما دو دستگاه هم داشته باشید و با ما این‌گونه تحقیرآمیز برخورد می‌کردند و این همیشه در ذهن من بود که بالاخره یه روز جواب این تحقیر انگلیسی‌ها را بدهیم.

وی اظهار داشت: بالاخره زمان گذشت آقای جک استراو نماینده مجلس انگلیس و رئیس گروه دوستی شده و به ایران سفر کرد، در ملاقات با ما در مجلس به او گفتم شما 10 سال قبل در مذاکره با وزیرحارجه ما در کنار وزرای خارجه آلمان و فرانسه در مقابل یک درخواست منطقی ما که بیست دستگاه سانتریفیوژ به‌منظور انجام کار علمی دانشمندان داشته باشیم، با تکبری پاسخ دادید ما دو دستگاه را هم اجازه نخواهیم داد این هم در کتاب خاطرات شما نوشته‌شده و هم در اسناد وزارت خارجه ایران وجود دارد اما امروز به فضل الهی 19 هزار دستگاه سانتریفیوژ در سایت‌های هسته‌ای ما نصب است و حالا برنده و بازنده این بازی چه کسی است؟

بروجردی افزود: باید بدانند که این ملت همان ملتی است که در دوران سخت جنگ تحمیلی که جنگ عراق علیه ما نبود، جنگ همه قدرت‌های بزرگ دنیا نظیر آمریکا، فرانسه، آلمان و روسیه در آن شرکت داشتند ولی موفق نشدند یک وجب از خاک این ملت را کم و اشغال بکنند ما در این مصاف پیروز شدیم در بقیه جنگ‌ها هم به همین صورت پیروز میدان بودیم.

وی میدان هسته‌ای را مصاف نابرابر توصیف و عنوان کرد: ما به فضل الهی موفق شدیم و بالاخره به‌جایی رسید که اوباما به‌عنوان رئیس‌جمهور ابرقدرت آمریکا اعلام کرد اگر ما می‌توانستیم تمام پیچ و مهره‌های صنعت هسته‌ای ایران را بازکنیم، حتماً باز می‌کردیم ولی نمی‌توانیم.

وی با تصریح بر اینکه از میان 57 کشور اسلامی در جهان امروز تنها کشوری که دارای بمب هسته‌ای است همسایه شرقی ایران کشور پاکستان است، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها به‌طور منظم از پایگاه‌هایشان در افغانستان هواپیمای بدون سرنشین بلند کرده و یک موشک به پاکستان می‌زنند، مفهوم این موشک این است که این کشور نمی‌تواند از عزت، کرامت، شرافت و تمامیتت عرضی خود دفاع کند.

بروجردی گفت: هواپیمای بدون سرنشینی که 5 سال قبل وارد فضای کشور شد و ما به فضل الهی باقدرت جنگ الکترونیک این هواپیما را سالم پایین کشاندیم، در طراحی این پهباد آمده است که هرگاه ارتباط این پهباد با پایگاهش که داخل آمریکاست قطع شود به‌خودی‌خود منفجر می‌شود اما نشد و سالم به زمین نشست و آمریکایی‌ها یادداشت دادند که هواپیما را پس بدهید گفتیم متجاوز هستید و از ما درخواست هواپیما می‌کنید!  درحالی‌که اگر  از هر کشور دیگری در دنیا این خواسته را داشتند، دست‌ها را بالا می‌بردند و می‌گفتند که بفرمایید.

وی اظهار داشت: دانشمندان جوان ما با مهندسی معکوس پس از 4 سال موفق شدند پهباد نوع ایرانی آر.تی 170 را بسازند و به پرواز دربیاورند و این یعنی عزت، اقتدار به برکت خون شهدا.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: در  مذاکرات اخیر ما نرمش قهرمانانه داشتیم و مقام معظم رهبری از آغاز فرمودند ولی ما برای گذر از این گذرگاه سخت و حرکت ظالمانه و تحمیل تحریم‌های متعدد به ملت باید از این مرحله عبور کنیم.

وی بیان کرد: ما امروز به اذعان دشمنانمان بر این دانش مسلط هستیم امروز باید این قدرت صلح‌آمیز هسته‌ای را در کشورمان تثبیت کنیم و دشمن را وادار نماییم که به این قدرت اعتراف کنند همان‌طور که امروز آمریکا و قدرت‌های یک دنیا صریحاً پذیرفته‌اند که ایران غنی‌سازی اورانیوم در داخل کشور داشته باشد برخلاف 10 سال قبل هم هیچ سایت ما تعطیل نشده در آن زمان نطنز و اصفهان تعطیل شد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: در آن زمان ما بارها به‌عنوان کمیسیون امنیت ملی رفتیم بازدید کردیم همه‌جا پلمب شده دانشمندان غم‌بار نشسته بودند و کاری نمی‌توانستند بکنند.

بروجردی با بیان اینکه امروز این اتفاق نیفتاده و محدودیت هیچ مشکلی ندارد، افزود: ما توانستیم قدرتمان را تثبیت کرده و دشمن را وادار کنیم که تحریم‌ها را کنار بگذارد اینکه مشاهده می‌کنید در شرایطی که قبل از این اتفاق در حد مدیرکل سیاسی هم اجازه رفت‌وآمد نمی‌دادند به علت اعمال تحریم‌های سیاسی بود.

وی تصریح کرد: امروز همه غربی‌هایی که ایران را تحریم کرده بودند به‌ نوبت اجازه می‌گیرند که وارد کشور ما بشوند و این نشان‌دهنده این است که ایران قدرت خود را تثبیت کرده؛ اینکه ملاحظه می‌کنید رژیم صهیونیستی به این میزان عصبانی است به دلیل وجود این اقتدار است.