رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

احیاء 7 هزار و 500 واحد صنعتی راکد در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

احیاء 7 هزار و 500 واحد صنعتی راکد در کشور

احیاء 7 هزار و 500 واحد صنعتی راکد در کشور

امسال 7 هزار و 500 واحد صنعتی راکد در کشور احیاء می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور گفت: در قالب سند تحقق اقتصاد مقاومتی امسال علاوه بر احیاء 7 هزار و 500 واحد صنعتی راکد، 10 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط راه اندازی می شود و 2 هزار واحد صنعتی در دست ساخت نیز به بهره برداری خواهد رسید.

آقای یـزدانی افزود: افزایش 10 میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی و آموزش 100 هزار نفر در واحدهای صنعتی کوچک و متوسط از دیگر برنامه های امسال وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 948 شهرک و ناحیه صنعتی در کشور فعالیت می کنند که از این تعداد 20 شهرک و ناحیه صنعتی آن در لرستان قرار دارد.

آقای یزدانی بازنگری در دستورالعمل ها و سهولت در شرایط پرداخت تسهیلات را از اقدامات انجام شده برای جذب سرمایه گذار عنوان کرد و افزود: افزایش مدت پرداخت اقساط از 30 به 48 ماه و کاهش 50 درصدی برای شرکت های دانش بنیان و ایثارگران و نخبگان از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این زمینه است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور همچنین از تخصیص ردیف اعتباری برای هدایت و جذب سرمایه گذاران خبر داد و گفت: علاوه بر تخصیص 35 درصد از یارانه وصولی کشور و هزار و500 میلیارد تومان از منابع داخلی برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط 750 میلیارد ریال از بودجه کشور هم به این امر اختصاص یافته است.