سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه بهداشت و درمان در استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه بهداشت و درمان در استان لرستان

اختصاص ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه بهداشت و درمان در استان لرستان

فرماندار پلدختر گفت: ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار در سفر اخیر وزیر بهداشت، درمان و علوم پزشکی به استان لرستان برای توسعه بهداشت در استان اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، نورالدین درمنان در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان پلدختر اظهار داشت: سایت‌های خبری به جای انعکاس مطالب و اخبار غیرواقعی، خدمات نظام و خدمتگزاران را در دهه مبارکه فجر به تصویر بکشند.

وی افزود: برخی سایت‌های خبری که خبرنگار آن در مراسم نبود، اظهار نظر کردند و به سفر وزیر بهداشت جهت داده که در راستای فلان نگاه آمده است که باید گفت، شأن وزیر فراتر از این مسائل است و این مباحث که می‌گویند، مطرح نبود.

فرماندار پلدختر عنوان کرد: از حضور وزیر بهداشت، درمان و علوم پزشکی که به این شهرستان سفر کرده و از نزدیک مسائل و مشکلات  بهداشتی و درمانی پلدختر را مورد بررسی و رسیدگی قرار داد، قدردانی و تشکر می‌کنم.

وی بیان کرد: 150 میلیارد تومان اعتبار در سفر اخیر وزیر بهداشت، درمان و علوم پزشکی به استان لرستان از محل اعتبارات ملی به خانه‌های بهداشت، تجهیزات پزشکی و توسعه بهداشت و درمان این استان اختصاص داده شده است.

درمنان تصریح کرد: مقام معظم رهبری از اقدامات وزیر بهداشت، درمان و علوم پزشکی کشور ابراز خرسندی کردند به ویژه با اجرای طرح تحول سلامت که نام خود را برای همیشه در قلب و ذهن مردم ثبت کرد.

وی با بیان اینکه هر اقدامی متعلق به نظام است و قصد مصادره نیست، خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید تحولی عظیم در بخش بهداشت و درمان ایجاد کرد که اثر آن را در دورترین نقاط روستایی هم می‌توان مشاهده کرد و سبب رضایتمندی افراد جامعه شده است.

فرماندار پلدختر با بیان اینکه تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت، بخش مهمی از هزینه‌های درمان توسط بیماران پرداخت می‌شد، گفت: با ایجاد این طرح که یکی از خدمات ارزنده و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است، بیمارانی که تا قبل از این هم دغدغه بیماری را داشتند و هم هزینه بیمارستان اکنون دیگر با اجرای این طرح نگران هزینه نیستند که این طرح نشانه توجه به اقشار آسیب‌پذیر است.

وی افزود: وزیر بهداشت دو سفر به استان لرستان داشت که سفر اخیر وی برکات و دستاوردهای خوبی به دنبال داشت و در جمع‌بندی با حضور مدیریت ارشد استان برای توسعه بهداشت و درمان از محل اعتبارات ملی مبالغی اختصاص یافت.

درمنان اظهار داشت: وزیر بهداشت در سفر کوتاهی که به شهرستان پلدختر داشتند کمبودهای بیمارستان و مراکز درمانی را از جمله بخش دیالیز که نسبت به شهرهای دیگر استان کم است و بخش‌های آی‌سی‌یو و سی‌سی‌یو که باید تجهیزشوند، بررسی کردند.

فرماندار پلدختر با بیان اینکه در سفر کوتاه وزیر بهداشت به لرستان قرارداد ساخت یک هزار تخت بیمارستانی با قرارگاه خاتم‌الانبیاء منعقد شد، عنوان کرد: وزیر بهداشت مسائل بهداشت و درمان شهرستان پلدختر را بازدید میدانی کردند و از نزدیک به مشکلات بیماران از زبان خود آنها گوش دادند.