رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

اختصاص 1100 میلیارد تسهیلات برای رونق اقتصاد شهرستان کوهدشت - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص 1100 میلیارد تسهیلات برای رونق اقتصاد شهرستان کوهدشت

اختصاص 1100 میلیارد تسهیلات برای رونق اقتصاد شهرستان کوهدشت

استاندار لرستان با اشاره به سد معشوره گفت: اینکه دولت مصوبه بدهد اما کمیته تخصصی وزارت نیرو آن را وتو کند، منطقی نیست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه اشتغال کوهدشت که به منظور رفع مشکلات بیکاری این شهرستان تشکیل شد با بیان اینکه مشکلات کارخانه رب انار سیاب باید به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد، افزود: برطرف کردن مشکلات این کارخانه موجب اشتغالزایی و رونق منطقه خواهد شد.

وی اضافه کرد: محصولات کارخانه رب انار سیاب صادراتی است و ما از تولید و صادرات که منجر به اشتغال شود باید حمایت کنیم.

بازوند در خصوص لزوم تعیین تکلیف مصوبه دولت قبلی مبنی بر بهره‌برداری از 200 میلیون مترمکعب آب از سد معشوره اظهار کرد: اینکه دولت مصوبه بدهد اما کمیته تخصصی وزارت نیرو آن را وتو کند، منطقی نیست.

استاندار لرستان در خصوص اهمیت بحث آب در شهرستان کوهدشت، بیان کرد: با تامین آب مورد نیاز، کوهدشت رونق تازه‌ای خواهد گرفت و مشکل بیکاری در منطقه نیز کاهش می‌یابد‌ که انتظار می‌رود، مشکل فوق توسط مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان پیگیری شود و نتیجه را به ما اعلام کند که اگر مصوبه فوق غیرکارشناسی است، ابطال و در غیر این صورت عملیاتی شود.

در این جلسه که با حضور دکتر ملکشاهی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه شهرستان، معاون برنامه ریزی استاندار، فرماندار کوهدشت و جمعی از مدیران کل برگزار شد، 110 میلیارد تومان تسهیلات با لحاظ کردن یارانه بهره بانکی برای رونق اقتصادی کوهدشت اختصاص یافت.