جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

ادارات ارشاد و تبلیغات اسلامی در شهرستان چگنی ایجاد شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

ادارات ارشاد و تبلیغات اسلامی در شهرستان چگنی ایجاد شوند

ادارات ارشاد و تبلیغات اسلامی در شهرستان چگنی ایجاد شوند

فرماندار شهرستان چگنی بر لزوم استقرار ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی در سطح این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان چگنی در سال ۹۵ ظهر دوشنبه به ریاست قدرت الله ترابی نژاد فرماندار شهرستان چگنی و با حضور سایر اعضای شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه ترابی نژاد فرماندار شهرستان چگنی ضمن تسلیت شهادت امام علی نقی(ع) اظهار امیدواری کرد: با توجه به نامگذاری امسال از طرف مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل با تلاش و پیگیری مستمر ادارات شهرستان بتوانیم این شعار را تحقق ببخشیم.

وی در ادامه به اقدامات سال ۹۴ در حوزه مبارزه با مواد مخدر پرداخت و افزود: در سال گذشته ۱۳ جلسه مبارزه با مواد مخدر در شهرستان برگزار شد که دارای ۵۲ مصوبه بوده و اکثر آنها اجرا شده اند.

فرماندار شهرستان چگنی بیان داشت: از جمله این اقدامات می توان به ایجاد کمپ ترک اعتیاد بخش مرکزی، ایجاد مرکز کلینیک ترک اعتیاد در مرکز بخش شاهیوند، واگذاری ۹۹ هزار متر مربع زمین ورزشی در سطح روستاهای شهرستان برای توسعه فضای ورزشی نام برد.

ترابی نژاد در ادامه گفت: در حوزه شهرستان چگنی با توجه به بافت غالب شهرستان که ۹۲ درصد جمعیت در روستاها ساکن هستند، اقدام فرهنگی و مذهبی بهترین شیوه برای مبارزه با مواد مخدر است عنوان کرد: همچنین حضور روحانیون در روستاها و استفاده از ظرفیت بسیج و آموزش و پرورش در این مناطق برای فرهنگ سازی بسیار کارآمد خواهد بود.

وی همچنین بر لزوم استقرار ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی در سطح شهرستان تاکید کرد.