رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

ادارات لرستان با خرید تولیدات داخلی استان از پژوهشگران حمایت کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

ادارات لرستان با خرید تولیدات داخلی استان از پژوهشگران حمایت کنند

ادارات لرستان با خرید تولیدات داخلی استان از پژوهشگران حمایت کنند

معاون استاندار لرستان گفت: دستگاه‌های اجرایی استان لرستان موظف هستند نسبت به خریداری تولیدات داخلی استان اقدام کرده و با این کار از تولیدات فناوران و پژوهشگران لرستانی حمایت کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، مهرداد غضنفری ظهر روز یکشنبه در جلسه فناوران و پژوهشگران استان که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد در رابطه با افرادی که در سامانه رونق تولید ثبت نام نکرده اند اظهار داشت: در استان قید منابع  و مصارف را به ویژه در ارتباط با سامانه رونق تولید نداریم و این افراد را می‌توانیم به مسیر کارگروه اشتغال و دبیرخانه کارگروه اشتغال هدایت کرد.

وی افزود:  بنابراین این افراد باید در کارگروه اشتغال و دبیرخانه کارگروه اشتغال مطرح شوند و بانک عامل مشخص شود و فرایند تامید تسهیلات نیز پیگیری گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان عنوان کرد: قید منابع و مصارف بانکی در استان لرستان برداشته شده و می‌توان از طریق مکاتبه استانداری با بانک ملت در تهران از آن‌ها خواسته شود نسبت به پرداخت تسهیلات از طرف بانک ملت استان لرستان به این دو شرکت دانش بنیان اقدام شود.

وی بیان کرد: قرار ما با بانک‌ها این بوده که در رابطه با برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و رونق تولید هیچ قید منابع و مصارفی برای استان لرستان  نداشته باشیم.

غضنفری  بر لزوم حمایت دستگاه اجرایی استان از تولیدات فناوران استان لرستان تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی استان لرستان موظف هستند نسبت به خریداری تولیدات داخلی استان اقدام کرده و با این کار از تولیدات فناوران و پژوهشگران لرستانی حمایت کنند.

وی تصریح کرد: اصرار داریم بر اینکه صرفا نتایج جلسه در حد مصوبه نباشد که خوشبختانه پیگیری‌های خوبی نسبت به مصوبات جلسه قبل صورت گرفت که سبب شد تعدادی از آن‌ها به سرانجام برسند و تعداد دیگری نیز درحال اجرا هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان خاطرنشان کرد: همچنین جهاد دانشگاهی استان درخواستی  مبنی بر اینکه تعدادی از پژوهشگران مرتبط با آن حوزه نیز در لیست فناوران جلسه امروز نبودند داشتندکه طی برنامه ریزی‌های صورت گرفته جلسه دیگری در این راستا برگزار خواهد شد.

وی  فلسفه این نشست را رفع مشکل پژوهشگرانی دانست که دارای ایده هستند و در آن مسیر با موانعی مواجه شده اند و اظهار داشت: ما باید موانع موجود در مسیر پژوهشگران را برطرف کنیم.

غضنفری افزود: این جلسه خاص پژوهشگران، ظرفیت‌های پژوهشی و ایده‌هایی که دارند است تا ما بتوانیم موانع موجود را برطرف کنیم.

وی عنوان کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی نیز موانع مهمتر و بیشتری داشتیم که خوشبختانه بیش از 100 مورد با پیگیری‌هایی در حوزه های مختلف به استان ها تفیض اختیار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان بیان کرد: ما در بحث نخود جز استان‌های رتبه اول هستیم زیرا واقعا نیاز استان است.