رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

ارائه خدمات مستمر بهزیستی لرستان به ۱۵ هزار معلول در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

ارائه خدمات مستمر بهزیستی لرستان به ۱۵ هزار معلول در استان

ارائه خدمات مستمر بهزیستی لرستان به ۱۵ هزار معلول در استان

مدیرکل بهزیستی لرستان از ارائه خدمات مستمر بهزیستی لرستان به ۱۵ هزار معلول در این استان خبر داد.

اسدالله حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اولین استراتژی سازمان بهزیستی را پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانست و اظهار داشت: پیشگیری یک استراتژی راهگشا در حوزه خدمات اجتماعی است.

ارائه خدمات مستمر بهزیستی لرستان به ۱۵ هزار معلول

وی جنگ نرم دشمن در حوزه فرهنگی را یک آسیب جدی دانست و گفت: امروزه کانون خانواده ها به شدت مورد تهاجم قرار گرفته است و یکی از دستگاه هایی که در حوزه آسیب های اجتماعی کار مقابله را بر عهده دارد سازمان بهزیستی بوده به طوریکه بهزیستی لرستان در حوزه پیشگیری آموزش های مختلفی را در دستورکار قرار داده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان بیان داشت: این سازمان در حوزه آموزش حدود ۴۰۰ هزار نفر خدمت را در حوزه های مختلف آموزش داده تا بتواند برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی قرم بردارد.

حیدری با اشاره به اینکه بهزیستی لرستان مقام های خوبی در زمینه مناسب سازی اماکن برای جانبازان، معلولان و سالمندان کسب کرده است، افزود: این سازمان در حوزه مناسب سازی و در حوزه خدمات دهی به سالمندان جزو استان های برتر کشور شناخته شده است.

وی اضافه کرد: بهزیستی لرستان در زمینه ایجاد اشتغال از بین دستگاه های اجرایی به عنوان دستگاه برتر اجرایی استان شناخته شده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان با اشاره به اینکه این اداره کل در چهار حوزه اجتماعی، مشارکت های مردمی، توان بخشی و پیشگیری فعالیت دارد، عنوان کرد: بهزیستی لرستان در حوزه توانبخشی موفق شده است به وسیله ۳۰۰ تسهیل گر تمام معلولان موجود در روستاهای استان را شناسایی کند.

حیدری به شناسایی ۵۰ هزار معلول نیازمند در لرستان اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۱۵ هزار معلول خدمات مستمر از سازمان بهزیستی دریافت می کنند.

بهزیستی لرستان به ۲۵۰ مهدکودک خدمات ارائه می دهد

وی یکی از راه های پیشگیری از معلولیت را انجام مشاوره های قبل از ازدواج به ویژه برای زوج های که ازدواج فامیلی دارند، دانست و بیان داشت: زوج هایی که نسبت فامیلی با هم دارند باید به مراکز مشاوره ژنتیک مراجعه کرده تا از پیدایش فرزندان معلول توسط آن ها جلوگیری شود.

مدیرکل بهزیستی لرستان با اشاره به اینکه سه هزار و ۵۶۰ معلول در لرستان در مراکز بهزیستی ساماندهی شده اند، عنوان کرد: این اداره کل در حوزه اجتماعی پنج هزار و ۶۰۰ خانوار را پوشش می دهد.

حیدری با اشاره به اینکه بهزیستی لرستان به ۲۵۰ مهدکودک خدمات ارائه می دهد، افزود: تربیت آموزه های دینی از مقاطع پایین در دستورکار بهزیستی لرستان قرار دارد زیرا شخصیت کودکان در مراحل ابتدایی تثبیت می شود.

وی از لرستانی های متمکن خواست نسبت به سرپرستی کودکان بی سرپرست تحت حمایت بهزیستی اقدام کنند و گفت: این کودکان بی سرپرست ممکن است در آینده به سرمایه های بزرگی برای کشور تبدیل شوند لذا دست یاری افراد توانمند را برای کمک به این کودکان را می فشاریم.

مدیرکل بهزیستی لرستان با اشاره به اینکه حدود ۱۸۴ وظیفه به این سازمان محول شده است، بیان داشت: از افراد دارای توان مالی بالا درخواست می شود در سایر حوزه ها با سازمان بهزیستی مشارکت کنند تا این سازمان بتواند خدمات مطلوبی به افراد تحت پوشش خود ارائه دهد.