رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

ارتقاء سطح مهارتی فارغ التحصیلان دانشگاهی در لرستان ضروری است - نمایش محتوای خبر

 

 

ارتقاء سطح مهارتی فارغ التحصیلان دانشگاهی در لرستان ضروری است

ارتقاء سطح مهارتی فارغ التحصیلان دانشگاهی در لرستان ضروری است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بر لزوم ارتقاء سطح مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در این استان تاکید کرد.

علی آشتاب در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یکی از اولویتهای اساسی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در لرستان ارتقا سطح مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان است.

وی همچنین بر لزوم ارتقا سطح فرهنگ کار در استان لرستان تاکید کرد و گفت: ما به دنبال این هستیم با ارتباطی که با نیروی جوان دانشجو برقرار می شود در راستای ارتقا سطح فرهنگ کار در استان اقدام کنیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با تاکید بر اینکه تحقق ارتقا سطح فرهنگ کار و همچنین مهارت دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی از طریق فعالیت دفاتر کاریابی در دستور کار قرار گرفته شده است تصریح کرد: مهم ترین مشکل اشتغال بخش فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان فقدان مهارت این افراد است.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از توان کارشناسی دانشگاه ها می تواند به توسعه اشتغالزایی و فرهنگ کار در استان کمک کند، گفت: در این راستا دفاتر کارآفرینی را در دانشگاه های استان راه اندازی کرده ایم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با تاکید بر اینکه یکی از مهم ترین چالش های استان لرستان بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی است، تصریح کرد: متاسفانه به دلیل عدم نیاز بازار کار به برخی رشته های دانشگاهی افراد فارغ التحصیل این رشته ها فاقد شغل هستند.

آشتاب با تاکید بر اینکه این فارغ التحصیلان دانشگاهی باید جایگاه مناسبی در بازار برای اشتغال و کارآفرینی داشته باشند، افزود: راه اندازی دفاتر کارآفرینی در دانشگاه به همین منظور و در راستای کمک به بهبود و ایجاد اشتغال در استان بوده است.