جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

ارتقای سهم تعاون در اقتصاد لرستان از اولویت های سال ۹۴ است - نمایش محتوای خبر

 

 

ارتقای سهم تعاون در اقتصاد لرستان از اولویت های سال ۹۴ است

ارتقای سهم تعاون در اقتصاد لرستان از اولویت های سال ۹۴ است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: ارتقای سهم تعاون در اقتصاد لرستان از اولویت های سال ۹۴ است.

علی آشتاب در گفتگو با خبرنگار مهر توجه به ظرفیت های راکد و بلااستفاده در سطح استان را یکی از اقدامات سال گذشته سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دانست و عنوان کرد: ۲۵ مرکز آموزش اشتغال وجود داشت که حدود ۱۴ سال رها شده بودند که با تشکیل کمیته ای این مراکز تعیین تکلیف شدند.

وی تعداد تشکل های کارگری و کرافرمایی را در سال ۹۲ حدود ۱۹۸ تشکل برشمرد و افزود: این تشکل ها در سال ۹۳ به ۲۵۶ تشکل رسیدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان از تشکیل ۲۱۴ تعاونی در سال ۹۳ خبر داد و افزود: این تعداد تعاونی با سرمایه ثبتی حدود پنج میلیارد تومان تشکیل شدند که یکی از اقدامات موثر این اداره کل در سال گذشته بود.

آشتاب با اشاره به اینکه در سال گذشته بین واحدهای فعال و غیر فعال بخش تعاون یک بازنگری اساسی صورت گرفت اضافه کرد: در این راستا سال گذشته بیش از دو هزار واحد مسکن مهر در استان لرستان به بهره برداری رسید.

وی اظهار داشت: سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان تمام توان خود را به کار خواهد گرفت تا بخش تعاون را در سال ۹۴ به جایگاه اصلی خود که باید سهم قابل توجهی در تولید اشتغال داشته باشد برساند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان با بیان اینکه سهم تعاون استان در اقتصاد کشور حدود ۵.۷ درصد است افزود: بایستی در افق چشم انداز ۲۰ ساله این سهم به ۲۵ درصد برسد.

آشتاب به حل دعاوی کارگری و کارفرمایی توسط سازمان تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته در این زمینه هفت هزار و ۱۰۹ دادخواست داشتیم که برای حدود شش هزار دادخواست رای صادر شد و بیش از دو هزار داخواست به صورت سازشی حل شد.