رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

ارتقای شاخص‌های تأثیرگذاری لرستان در اقتصاد ملی - نمایش محتوای خبر

 

 

ارتقای شاخص‌های تأثیرگذاری لرستان در اقتصاد ملی

ارتقای شاخص‌های تأثیرگذاری لرستان در اقتصاد ملی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: همه ی شاخص های تاثیرگذاری اقتصاد استان در اقتصاد ملی ارتقا یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا صفی خانی در جلسه ستاد تسهیل رونق تولید با اشاره به اینکه ۱۶ شاخص تاثیرگذاری لرستان در اقتصاد ملی ارتقا یافته است، اظهار داشت: وزارت صنعت و معدن امسال طی یک ارزیابی جایگاه استانها را در اقتصاد ملی بررسی کرده است.

وی با تاکید بر اینکه لرستان در همه ی شاخص های ارزیابی شده نسبت به گذشته ارتقا داشته است، افزود: لرستان در حوزه ارزش تولید در جایگاه ۲۲ بوده که در ارزیابی های صورت گرفته توانسته ایم در این رابطه به رتبه دوم کشور ارتقا پیدا کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه لرستان در حوزه صدور پروانه های بهره برداری در هفت ماهه اول امسال رشد داشته است، تصریح کرد: امسال شاهد رشد ۱۸۸ درصدی در این حوزه بوده ایم.

صفی خانی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در حوزه پرداخت تسهیلات رونق تولید باید تلاش های بیشتری صورت گیرد، گفت: مدتی است که در این حوزه درجا می زنیم.

وی با بیان اینکه به دنبال این نیستیم که به طرح های فاقد توجیه اقتصادی تسهیلات بدهیم اما بسیاری از مشتریان خوب بانکها طرح هایی دارند که هنوز در مرحله قرارداد باقی مانده است، تصریح کرد: باید اولویت بندی در رابطه با پرداخت تسهیلات رونق تولید صورت گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان یادآور شد: با ظرفیتی که بانکهای استان دارند و نگاه ویژه آنها به توسعه و رونق تولید می توانیم رتبه اول پرداخت تسهیلات رونق تولید را به خود اختصاص دهیم.