رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

اردوهای طرح هجرت دانش‌آموزی در پلدختر آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

اردوهای طرح هجرت دانش‌آموزی در پلدختر آغاز شد

اردوهای طرح هجرت دانش‌آموزی در پلدختر آغاز شد

معاون آموزش‌ و پرورش پلدختر گفت: اردوهای طرح هجرت ۳ دانش‌آموزان بسیجی در شهرستان پلدختر آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، محمدجواد الهیاری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با همکاری آموزش‌وپرورش و بسیج دانش‌آموزی شهرستان پلدختر70 دانش‌آموز بسیجی پسر و 20 نفر دختر در طرح هجرت 3 امسال شرکت کردند.

وی افزود: این دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف از جمله زیباسازی، بهسازی، شعارنویسی، رنگ‌آمیزی مدارس سطح شهر و روستاهای شهرستان زیر نظر10 نفر استادکار و مربی فرهنگی فعالیت می‌کنند.

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش پلدختر بابیان این‌که این اردوها سبب غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان می‌شود، عنوان کرد: در این طرح دانش‌آموزان پسر به مرمت و بهسازی مدارس و دانش‌آموزان دختر کار زیباسازی فضای آموزشی مدارس را بر عهده‌ دارند.

وی بیان کرد: آشنایی جوانان بافرهنگ کار، تلاش و فعالیت گروهی،کمک به سازندگی، خدمت‌رسانی به روستاها، تقویت روحیه مشارکت‌پذیری و استفاده از بهره‌گیری از توان فرهنگی، هنری و فکری دانش‌آموزان از دیگر نتایج و اهداف این اردوها است.

الهیاری بابیان اینکه طرح هجرت 3 طرحی برای تزریق روحیه جهادی، خودباوری و شادابی است، گفت: این طرح  به‌عنوان یکی از بهترین و ارزشمندترین برنامه‌های عمرانی، آموزشی، فرهنگی، تربیتی و تبلیغی برگرفته از منویات و تدابیر راهگشای مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان بسیجی شرکت‌کننده در این طرح در چندین قسمت، دیوارنویسی، نقاشی و طراحی، تعمیرات میز و صندلی مشغول فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: این طرح بر اساس دستورالعمل ابلاغی از امروز آغاز و تا دهم شهریورماه ادامه دارد.

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش پلدختر افزود: در بحث صرفه‌جویی و استفاده از امکانات برای زیباسازی مدارس، دانش‌آموزان توجیه شده و مربیان آموزشی مدارس در محل‌های اجرای این طرح‌ها حضور دارند.

وی عنوان کرد: نیروی انسانی شرکت‌کننده در طرح هجرت در طول اجرای طرح تلاش می‌کنند تا مدارس  به زیباترین وجه آماده برقراری کلاس‌های درس باشد.

الهیاری در رابطه با اهمیت حضور دانش‌آموزان در این طرح گفت: این طرح سبب نشاط روحی و جسمی دانش‌آموزان شده و از طرفی این کار سبب عمران و آبادانی در مدارس می‌شود که نفع آن به همه دانش‌آموزان می‌رسد.