سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

آزادی خرمشهر روز تثبیت و عید استقلال ایران است/ بدون تکیه به قدرت‌ها مستقل شدیم - نمایش محتوای خبر

 

 

آزادی خرمشهر روز تثبیت و عید استقلال ایران است/ بدون تکیه به قدرت‌ها مستقل شدیم

آزادی خرمشهر روز تثبیت و عید استقلال ایران است/ بدون تکیه به قدرت‌ها مستقل شدیم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مهمترین ویژگی سوم خرداد این بود که ما بدون تکیه بر قدرت‌های بین‌المللی و فقط با اتکا به نیروها و منابع داخلی توانستیم بعد از ۲۰۰ یا ۳۰۰ سال مستقل شویم بنابراین آزادی خرمشهر روز تثبیت و عید استقلال ایران است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محسن رضایی در همایش سوم خرداد که در سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان برگزار شد اظهار داشت: مقاومت بی‌نظیر و تاریخی تیپ 57 حضرت ابوالفضل(ع) در ارتفاعات 2519 خاک عراق حادثه تاریخی عجیبی برای رزمندگان استان لرستان محسوب می‌شود که جلوه‌ای از غیرت رزمندگان لر را به نمایش گذاشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: در استان لرستان در بُعد فرهنگی و اقتصادی اقدامات خوبی در چند سال اخیر شروع شده که از مسئولان استان تشکر می‌کنیم هر چند این استان در طول این سال‌ها آنقدر عقب افتاده که این تلاش‌ها قطره‌ای در برابر دریای نیازهای مردم است اما به هر حال شاکر خداوند هستیم و از کسانی که برای استان زحمت می‌کشند تشکر می‌کنم.

رضایی گفت: ما حسینی وارد جنگ شدیم و حسینی هم از جنگ بیرون آمدیم و من و دوستان دیگری که توفیق شهادت پیدا نکردیم باید زینب‌وار این فلسفه مقاومت رزمندگان در مقابل استکبار جهانی را برای نسل‌های بعد توضیح دهیم. عاشورا دفاع مقدس پایان یافته اما عاشوراهای دیگری در سراسر جهان اسلام برپا شده است که باید هم این عاشوراها را بشناسیم و هم آن عاشورای بزرگ انقلاب را برای مردم توضیح دهیم.

وی حادثه سوم خرداد را عید استقلال دانست و افزود: در 22 بهمن 57، انقلاب اسلامی آزادی خود را به دست آورد اما چند سال طول کشید تا این شعارها تثبیت شود. در 22 بهمن 57 آزادی محقق شد اما استقلال و جمهوری اسلامی در سال‌های بعد رخ داد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: مهمترین ویژگی سوم خرداد این بود که ما بدون تکیه بر قدرت‌های بین‌المللی و فقط با اتکا به نیروها و منابع داخلی توانستیم بعد از 200 یا 300 سال مستقل شویم بنابراین آزادی خرمشهر روز تثبیت و عید استقلال ایران است.