جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

آزمون حوزه علمیه ۲۵ فروردین‌ماه ۹۶ در استان لرستان برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آزمون حوزه علمیه ۲۵ فروردین‌ماه ۹۶ در استان لرستان برگزار می‌شود

آزمون حوزه علمیه ۲۵ فروردین‌ماه ۹۶ در استان لرستان برگزار می‌شود

مدیر حوزه علمیه استان لرستان با بیان اینکه ثبت‌نام حوزه‌های علمیه هم‌زمان با سراسر کشور از ۱۰ بهمن ماه در استان شروع‌شده است، گفت: آزمون حوزه علمیه ۲۵ فروردین‌ماه ۹۶ در استان لرستان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازخرم‌آباد، حجت‌الاسلام علی میناپور در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه شهر خرم‌آباد که در مصلی الغدیر این شهر برگزار شد، اظهار داشت: افتخار حوزه‌های علمیه در این است که فرزندان ما در این اماکن مقدس درس می‌خوانند تا فردا در بین بزرگان ومومنان در مساجد و جایگاه‌های نماز جمعه روستاهای دورافتاده پیام‌ قرآن و اهل‌بیت را به مؤمنان و شیفتگان اهل‌بیت برسانند.

مدیر حوزه علمیه لرستان بابیان اینکه ثبت‌نام حوزه‌های علمیه هم‌زمان با سراسر کشور از 10 بهمن ماه در استان شروع‌شده است، عنوان کرد: ثبت‌نام در حوزه‌های علمیه تا 15 فروردین‌ماه ادامه دارد و همه افراد می‌توانند در ترغیب و تشویق افرادی که در مکان‌های دورافتاده دارای جوان‌های مستعد و باانگیزه‌ای هستند اطلاع‌رسانی کنند.

وی با اشاره به اینکه استان لرستان دارای ظرفیت‌ها و استعدادهای بالایی است، بیان کرد: هرچه ما استعدادهای خوب، جوانان و نوجوانان با معنویت را در حوزه‌های علمیه داشته باشیم در سال‌های آینده با مبلغانی دارای اطلاعات بالا مواجه می‌شویم.

میناپور با تأکید بر اینکه همه افراد باید افراد دیگر را در ثبت‌نام حوزه‌های علمیه تشویق و ترغیب کنند، گفت: پس از آزمون حوزه علمیه مرحله مصاحبه برگزار می‌شود که درنهایت این افراد پس از قبولی به‌عنوان دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه مکتب امام صادق(ع) شرکت می‌کنند.

وی بابیان اینکه در شهر خرم‌آباد چهار مدرسه علمیه وجود دارد، تصریح کرد: مدارس علمیه کمالیه، رضویه، امام صادق (ع) و امیرالمؤمنین (ع) در شهر خرم‌آباد فعال هستند.

مدیر حوزه علمیه لرستان  با اشاره به اینکه در استان لرستان 13 مدرسه علمیه وجود دارد، خاطرنشان کرد: دو مدرسه علمیه در شهرستان بروجرد و در شهرستان‌های ماننددلفان، سلسله، الیگودرز، ازنا، دورود، کوهدشت و پلدختر نیز مدرسه علمیه وجود دارد.

وی اظهار داشت: در 25 فروردین‌ماه سال 96 آزمون حوزه علمیه برگزار می‌شود و همچنین 31 اردیبهشت‌ماه نتایج آزمون اعلام می‌شود که افراد می‌توانند در این راستا با مراجعه به سایت حوزه علمیه در حوزه علمیه ثبت‌نام کنند.