جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

آزمون طرح ملی ۱۴۴۹ در لرستان برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آزمون طرح ملی ۱۴۴۹ در لرستان برگزار می‌شود

آزمون طرح ملی ۱۴۴۹ در لرستان برگزار می‌شود

رئیس اتحادیه مؤسسات قرآنی لرستان گفت: آزمون طرح ملی ۱۴۴۹، دوازدهم شهریور ماه در لرستان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی امیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: امسال، بیش از 300 نفر از فعالان و مربیان قرآنی که متقاضی بیمه بودند و در فرایند ثبت‌نام قرارگرفته و شرایط لازم را داشتند، بیمه شدند که این تعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی با اداره فرهنگ و ارشاد در راستای بیمه فعالان قرآنی لرستان در تمام کشور بی‌نظیر بوده است.

وی افزود: رفع موازی کاری دستگاه‌های متولی قرآن، یکی از محورهایی است که اتحادیه مؤسسات قرآنی، همواره دنبال کرده است و امسال که از طرف مقام معظم رهبری به سال همدلی و هم‌زبانی نام‌گذاری شده، درصدد جذب همکاری دستگاه‌های مختلف در جهت پیشبرد اهداف قرآنی هستیم.

رئیس اتحادیه مؤسسات قرآنی لرستان عنوان کرد: اداره کل تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد لرستان، به‌طور صد درصد با اتحادیه مؤسسات قرآنی همسو بوده‌اند و کمیته امداد لرستان نیز همکاری بسیار خوبی با اتحادیه داشته است که امید است امسال بتوانیم همراهی و تعامل سایر دستگاه‌ها به‌ویژه اوقاف، دارالقرآن بسیج و نیروی انتظامی را نیز جلب کنیم.

وی با اشاره به اجرای طرح ملی 1449 در لرستان با بیان اینکه در بخش طرح ملی 1449،  70 دوره برگزار شد که 64 دوره برای خواهران، چهار دوره مختلط و دو دوره ویژه برادران بوده است، بیان کرد: تعداد شرکت‌کنندگان خواهر، هزار و 309 نفر و شرکت‌کنندگان برادر، 40 نفر بودند.

امیدیان بیان کرد: درمجموع، امسال هزار و 349 نفر از استان لرستان در طرح ملی 1449 شرکت کردند که جمعه، 12 شهریور آزمون این طرح در 10 حوزه آزمون استان برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگانی که 21 نمره از 30 نمره آزمون را کسب کنند، ضمن صدور گواهینامه، در قرعه‌کشی  سه هزار جوایز معنوی این طرح نیز شرکت می‌کنند.