جهش تولید | شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۹

آسان‌گیری ازدواج موجب تداوم زندگی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

آسان‌گیری ازدواج موجب تداوم زندگی می‌شود

آسان‌گیری ازدواج موجب تداوم زندگی می‌شود

مدرس دانشگاه آزاد خرم‌آباد خواستار آسان‌گیری ازدواج برای تداوم زندگی ‌شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، قبادیان در همایش انسجام خانواده با محوریت نقش زن که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد لرستان و در واحد خرم آباد برگزار شد، گفت: آسانگیری ازدواج موجب تداوم زندگی میشود اما متاسفانه امروز شاهدیم که با سختگیریهای بی مورد، ازدواج جوانان با مشکل مواجه شده است.

وی به جایگاه زن در نقش مادری و نقش همسری اشاره کرد و افزود: نقش همسری در فرهنگ اسلامی جایگاه ویژه‌ای دارد به گونهای که در روایت‌های اسلامی آمده که این نقش در حد جهاد در راه خدا ارزشمند است.

مدرس دانشگاه آزاد خرمآباد یادآور شد: قدردانی، محبت و تمکین، سه اصل اخلاقی ‌علمی مهم‌ هستند که در الگوی همسری، به ‌ویژه از سوی زنان، در تحکیم رابطه زوجیت مؤثر هستند.

وی ادامه داد: در کنار آگاهی از وظایف حقوقی، عملکرد نیکوی اخلاقی بهترین نوع رفتار همسری است.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: در واقع این مسئله موجب می شود که امور خانواده و زوجیت بیشتر بر مبنای توافق و رضایت دو طرف پیش رود تا مرزبندیهای حقوقی، اصل حسن معاشرت و معاضدت، اصل عامی است که به حکم قرآن همه‌ این رفتار را پوشش می‌دهد.

قبادیان در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین وظایفی که در محیط خانواده به عهده‌ زنان است، مسئله‌ تربیت فرزند است، گفت: زنانی که به خاطر فعالیت‌های خارج از خانواده، از آوردن فرزند خودداری می‌کنند، برخلاف طبیعت بشری و زنانه‌ خود اقدام می‌کنند.