جهش تولید | چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹

استان لرستان به‌عنوان "قطب ملی گوهرتراشی" معرفی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

استان لرستان به‌عنوان "قطب ملی گوهرتراشی" معرفی می‌شود

استان لرستان به‌عنوان "قطب ملی گوهرتراشی" معرفی می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: باید استان لرستان را در زمینه گوهرتراشی در دو سال اول به‌عنوان قطب منطقه‌ای و در سال‌های بعد بعنوان قطب ملی مطرح کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، محمد‌رضا صفی‌خانی عصر روز یکشنبه در جلسه ویژه پژوهشگران و فناوران لرستان که در دفتر استاندار لرستان برگزار شد، با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های اصلی استان لرستان قیر طبیعی و تالک است، اظهار داشت: ‌استان لرستان رتبه نخست کشور در بحث تولید قیر طبیعی و تالک را در بحث ذخایر دارد که می‌توانیم کارهای خوبی را در این زمینه انجام دهیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های لرستان در "گوهر‌شناسی" افزود: همچنین استان لرستان در بحث گوهرتراشی دارای ظرفیت‌های مطلوبی است و یکی از اولویت‌های برنامه‌های ما در بحث اقتصاد مقاومتی گوهرتراشی است که در این زمینه باید استان لرستان را در دو سال اول به‌عنوان قطب منطقه‌ای و در سال‌های بعد بعنوان قطب ملی مطرح کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به حمایت دستگاه‌های اجرایی استان در زمینه آموزش گوهر شناسی بیان کرد: همچنین حمایت‌هایی از طرف دستگاه‌های اجرایی مختلف استان لرستان صورت گرفته و در حال حاضر فنی‌ وحرفه‌ای استان برای ارائه آموزش‌های لازم آمادگی دارد  و در این راستا قرارداد نیز منعقد شده است.

صفی‌خانی با اشاره به اینکه برای پیشرفت استان باید شرکت‌های دانش بنیان حمایت شوند، عنوان کرد: برای اینکه محصولات تولیدی استان لرستان تجاری‌سازی شود باید شرکت‌های استان تقویت و در بازراهای کشوری حضور یابند.

وی حضور کسب و کارها در  بخش دانش بنیان را لازم دانست و بیان کرد: برای اینکه ایده‌ها و کسب و کارها بتوانند در بازارهای داخلی و خارجی حضور بیشتر داشته باشند و با بازارهای مختلف ارتباط برقرار کنند باید حضور بیشتر داشته باشند.