رونق تولید ملی | دوشنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۸

استان لرستان 907 شهید دانش‌آموز تقدیم انقلاب کرده است - نمایش محتوای خبر

 

 

استان لرستان 907 شهید دانش‌آموز تقدیم انقلاب کرده است

استان لرستان 907 شهید دانش‌آموز تقدیم انقلاب کرده است

رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش‌ و پرورش استان لرستان گفت: استان لرستان 907 شهید دانش‌آموز و 187 شهید فرهنگی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، محمدحسین قاسمی در یادواره شهدای فرهنگی این شهرستان اظهار داشت: انتقال ارزش‌های انقلاب اسلامی به نسل جوان و نوجوان حال حاضر از جمله مهم‌ترین اهداف برگزاری یادواره‌های شهدا است.

وی با اشاره به برگزاری هشت یادواره گسترده شهداء از سال گذشته تاکنون در استان لرستان افزود: از این تعداد یادواره برگزارشده سهم شهرستان بروجرد سه یادواره و دیگر مراکز آموزش‌ و پرورش استان پنج یادواره بوده که در این حوزه بروجرد موفق به کسب رتبه نخست استانی در برگزاری یادواره‌های شهدا در استان لرستان شده است.

قاسمی هدف از تهاجم گسترده فرهنگی دشمنان انقلاب را تغییر سنت‌ها، آداب‌ و رسوم ملی و فرهنگی دانست و عنوان کرد: تداوم راه شهداء که همان زنده نگه‌داشتن فرهنگ ماندگار ایثار و شهادت است می‌تواند حربه‌ای مقاوم در برابر نفوذ فرهنگی دشمنان اسلام و انقلاب باشد.

جمشید ابوالفتحی مدیر آموزش‌ و پرورش بروجرد در این یادواره با اشاره به لزوم ترویج ایثار و شهادت در آموزش‌ و پرورش گفت: آموزش‌ و پرورش در راستای اجرای برخی راهکارهای فرهنگ ایثار و شهادت در مجموعه آموزشی خود اقدامات مهمی انجام داده که از آن جمله می‌توان به گنجاندن سرفصل‌های مرتبط در متون درسی در تمامی  مقاطع تحصیلی و برگزاری مسابقات مختلف در راستای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطر شهدا اشاره کرد.

وی با اشاره به اعزام نزدیک به 700 دانش‌آموز بروجردی به مناطق عملیاتی جنوب کشور در روزهای اخیر اظهار داشت: بازدید دانش‌آموزان از مناطق عملیاتی جنوب نقش مهمی در بارورسازی اعتقادات آن‌ها و گرایش به فرهنگ ایثار و شهادت داشته است.

مدیر آموزش‌ و پرورش بروجرد با تأکید بر روی آوردن به رویکرد تربیت دینی در مجموعه آموزش‌ و پرورش افزود: ارائه روش‌های کارآمد در راستای رویکرد تربیت دینی نقش مؤثری در تربیت و پرورش دانش‌آموزان و توفیق آن‌ها در عرصه‌های مختلف داشته است.

وی عنوان کرد: زیارت قبور شهداء، سرکشی از خانواده‌های شهدا، برگزاری یادواره‌های شهدا با موضوعات مختلف و بازدید از موزه‌های دفاع مقدس از جمله برنامه‌های اجرا شده در راستای نیل به هدف تربیت دینی دانش‌آموزان در مدارس این شهرستان است.