رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

استفاده از امکانات دولتی برای انتخابات در بروجرد تخلف است - نمایش محتوای خبر

 

 

استفاده از امکانات دولتی برای انتخابات در بروجرد تخلف است

استفاده از امکانات دولتی برای انتخابات در بروجرد تخلف است

امام جمعه بروجرد گفت: استفاده از امکانات دولتی به نفع و یا ضرر نامزدهای انتخاباتی در این شهرستان تخلف محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی ظهر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: استفاده از همه ظرفیت‏‌ها به منظور حضور حداکثری مردم در انتخابات هفتم اسفند ماه سال جاری ضروری است.

وی عنوان کرد: مسئولان موظف به حرکت در راستای تشویق اقشار مختلف مردم در انتخابات دو مجلس مهم شورای اسلامی و خبرگان رهبری هستند.

امام جمعه بروجرد ادامه داد: استفاده از ابزارهایی نظیر بنرها و تلویزیون‌های شهری به منظور تشویق مردم برای حظور حداکثری در انتخابات و بیان ملاک‌های اصلح و استفاده از فرامین امام راحل و مقام معظم رهبری در این زمینه ضروری است.

ترابی مجریان و ناظران بر انتخابات را امانتداران آراء مردم خواند و تاکید کرد: با حفظ آراء مردم از سوی مجریان و ناظران انتخاباتی اراده مردم باید منشا اثر واقع شود.

وی با اشاره به اهمیت سلامت در انتخابات خاطرنشان کرد: تمهیدات اندیشیده شده در قانون این سلامت را تضمین می‌کند.

امام جمعه بروجرد یادآور شد: مسئولان و مدیران شهرستان بروجرد به منظور برگزاری انتخابات باشکوه در این شهرستان و ایجاد بسترهای لازم به منظور حضور حداکثری مردم در انتخابات موظف به همکاری بیش از پیش با فرمانداری هستند.

ترابی با اشاره به اینکه مدیران در نظام جمهوری اسلامی از شأن بالایی برخوردار هستند، تصریح کرد: حرمت این مسند نباید با استفاده از امکانات دولتی و بیت‌المال به نفع و یا ضرر نامزدهای انتخاباتی خدشه‌دار شود.

وی عنوان کرد: مدیران به منظور اعمال مدیریت نیازمند ابزار و وسائلی هستند که برخورداری از سعه صدر، نیروی انسانی کمی و کیفی و قانون این ابزار را تشکیل میدهند.

امام جمعه بروجرد اظهار کرد: قانون ابزاری است که مدیران از طریق آن مجموعه تشکیلات را به سوی هدف هدایت می‌‏کنند.

ترابی با اشاره به اینکه مدیر اسلامی منبع قانونی غیر از قرآن و سنت را نمیپذیرد، ادامه داد: این منابع جامع‌ترین و واقع بینترین منابع هستند.

وی با اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران مبدا قانون شرع مقدس اسلام است، خاطرنشان کرد: مصوبات مجلس با تطبیق با قانون اساسی توسط شورای نگهبان جنبه قانونی مییابد.

امام جمعه بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد مطلوب کمیتههای 20 گانه ستاد دهه فجر در این شهرستان اشاره و تاکید کرد: اهتمام ویژه مسئولان به ایام‌الله دهه فجر و اجرای آیینهای این دهه ضروری است.

ترابی یادآور شد: ایام‌الله دهه فجر فرصت مغتنمی به منظور برگزاری هرچه بهتر انتخابات در پیش رو است.