جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و محصولات دانش‌بنیان یکی از ارکان مهم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است - نمایش محتوای خبر

 

 

استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و محصولات دانش‌بنیان یکی از ارکان مهم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و محصولات دانش‌بنیان یکی از ارکان مهم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمد اصلانی در جلسه کارگروه امور عمرانی ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان با تاکید به اینکه پروژه‌های مطرح شده در منشور نیپا باید در زمان تعیین شده به پایان برسند، اظهار داشت: مدیران باید فلسفه اقتصاد مقاومتی را بازگو و از این منظر به برنامه‌ها نگاه کنند.

معاون عمرانی استاندار لرستان ادامه داد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی فرمان مقام معظم رهبری است و دولت بر آن تأکید فراوان دارد، بنابراین این نوع نگاه در همه کارها و زمینه‌ها وجود داشته باشد.

وی، استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و محصولات دانش‌بنیان را یکی از ارکان مهم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دانست و بیان کرد: استفاده از روش‌های مدرن از مولفه‌های این سیاست است که لازم است تمامی مسائل مطرح شده به طور کامل تشریح شوند.

این مسؤول با اشاره به پیشرفت و توسعه کشور کره جنوبی گفت: کره جنوبی قبل از انقلاب هم سطح ایران بوده است و تنها با تلاش و کار فراوان توانستند در این چند دهه اخیر به توسعه برسند.

اصلانی تأکید کرد: به مبانی و اصول اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل به عنوان یک فرهنگ سازمانی و یک کار اولویت دار نگاه شود.

معاون عمرانی استاندار لرستان از مدیران و مسؤولان دستگاه‌های اجرایی خواست تا با کار بیشتر فرهنگ اقتصاد مقاومتی را در لایه‌های اداره مربوطه نفوذ دهند تا عمل آن‌ها الگویی برای سایر بدنه‌های اجتماعی شود.

لازم به ذکر است که در این جلسه تمامی شهردارهای شهرستان‌های استان از عملکرد خود در خصوص درصد تحقق پروژه‌های تعریف شده در منشور نیپا به ارائه گزارش پرداختند.