جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای برطرف کردن مشکلات ورزشی استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای برطرف کردن مشکلات ورزشی استان لرستان

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای برطرف کردن مشکلات ورزشی استان لرستان

استاندار لرستان گفت: دولت به ‌تنهایی نمی‌تواند مشکلات ورزشی استان را برطرف کند، بنابراین باید برای برطرف کردن مشکلات از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند شامگاه یکشنبه در جلسه هم‌اندیشی ورزشی و تجلیل از قهرمانان پاراآسیایی استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، ضمن تسلیت جان‌باختن دوچرخه‌سوار ملی‌پوش لرستانی اظهار داشت: رفع مشکلات ورزشی استان زمان‌بر است و در این زمینه دولت به ‌تنهایی نمی‌تواند مشکلات ورزشی استان را برطرف کند.

وی با بیان اینکه برای حل مشکلات ورزشی استان لرستان لازم است از توان‌بخش خصوصی استفاده شود، افزود: جوانان ورزشکار لرستان، سرمایه‌های بزرگی برای استان هستند که همواره در میدان‌ها ملی و بین‌المللی استان  لرستان را سربلند کرده‌اند.

استاندار لرستان با بیان اینکه ما باید سرمایه‌های اجتماعی را تقویت کنیم، عنوان کرد: تقویت سرمایه‌های اجتماعی زمان‌بر است بنابراین اگر می‌خواهیم به سمت توسعه پایدار حرکت کنیم باید به بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری استان کمک کنیم تا بتوانیم  برای توسعه ورزش سرمایه‌گذاران را جذب کنیم.

وی با تأکید بر اینکه اگر در بحث ورزش برنامه نداشته باشیم به هدف نمی‌رسیم، گفت: توسعه ورزش می‌تواند ورزش استان لرستان را تقویت کند.

بازوند با بیان اینکه توسعه ورزشی استان سبب ایجاد زندگی سالم می‌شود، تصریح کرد: اگر برای افراد توسعه ورزشی باشد، میزان آسیب و ناهنجاری‌های اجتماعی کمتر می‌شود بنابر این در این راستا باید آسیب‌شناسی آمار داشته باشیم تا با مقایسه آمار افراد، بتوانیم کمبودها و نواقص را برطرف کنیم که البته لازمه آن برنامه هدفمند است.

وی خاطرنشان کرد: استان لرستان در بحث میزبانی مسابقات جهانی جدا از حاشیه‌هایی که به وجود آمده، دو بار میزبان  بوده که این توانمندی ورزشی لرستان را نشان می‌دهد.

استاندار استان لرستان با بیان اینکه مدیرکل ورزش و جوانان لرستان باید برای هیئت‌های ورزشی برنامه بگذارد، اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان لرستان می‌تواند از با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی استان جهت حمایت از هیئت‌های ورزشی اقدام کند.