جهش تولید | چهارشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۹

استقبال پرشور مردم پلدختر از کاروان سفیران عشق - نمایش محتوای خبر

 

 

استقبال پرشور مردم پلدختر از کاروان سفیران عشق

استقبال پرشور مردم پلدختر از کاروان سفیران عشق

عطر پرچم متبرک حرم امام رضا (ع) در دست خادمان آن حضرت در شهر پلدختر طنین انداز شد و مردم با اشک شوق بیرق را زیارت و خادمان این امام همام را مورد استقبال قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، مردم ولایتمدار پلدختر شامگاه شنبه در محل پارک ولایت این شهر میزبان بیرق متبرک حرم رضوی و کاروان زیر سایه خورشید شدند و به نیت تبرک پرچم متبرک را به سرو صورت کشیدند و بوسیدند تا بدینوسیله زیارتی از راه دور بر سلطان خراسان داشته باشند.

مردم در مراسم جشن بزرگی که به این منظور در پارک ولایت شهر پلدختر برگزار شده بود با ذکر صلوات و اشک شوق ، خادمان حرم رضوی را که به خواندن مداحی و عهدنامه پرداختند، همراهی کردند و شهر پلدختر به واسطه این جشن عطر و بویی از حرم مطهر رضوی به خود گرفته بود.

قبل از برگزاری مراسم مردم با اشتیاق برای استقبال از این کاروان در پارک ولایت شهر پلدختر اجتماع کردند و با رسیدن کاروان و طنین انداز شدن نوای "ای حرمت ..." اشک ریخته و به زیارت و بوسیدن پرچم پرداختند .

مردم با زیارت پرچم متبرک حرم امام رضا (ع)  و مشاهده خادمان آستان قدس رضوی، دل خود را از راه دور راهی حرم آن امام همام کرده و حاجات  خود را در نظر گرفته و با حال و هوایی معنوی با امام خود در میان گذاشتند.

این مراسم سبب شد که کسانی که امکان رفتن به مشهد مقدس را ندارند با حضور در کنار کاروان زیر سایه خورشید و زیارت پرچم آستان قدس رضوی دلگرم کرده و آرام گرفتند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان پلدختر در حاشیه این مراسم معنوی  گفت:حضور این پرچم متبرک در شهرستان پلدختر مایه خیر و برکت خواهد شد و به یمن آن در منطقه اتفاقات خوبی خواهد افتاد .

حجت‌الاسلام علی صیادی اظهار داشت: شهر پلدختر نخستین سالی است که میزبان کاروان زیر سایه خورشید شده است که این حضور سبب دلگرمی مردم شده و عاشقان و عارفان و دوستداران اهل بیت (ع) از این فضای معنوی دل‌های شکسته را التیام بخشیدند.

وی افزود: این برنامه به مناسبت دهه کرامت برگزار شده و هشت سالی است که در قالب کاروان در سایه خورشید در سراسر کشور و 20 کشور خارجی برگزار می‌شود که این کاروان 6 نفره شنبه شب میهمان مردم ولایتمدار شهر پلدختر بودند .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی پلدختر بیان کرد: هدف از برگزاری جشن‌های کاروان زیر سایه خورشید فرصت مناسبی است که مردم بارگاه امام هشتم (ع) را از دور زیارت کنند.

وی عنوان کرد: از دیگر اهداف برگزاری این جشن‌ها ، ایجاد روحیه معنوی و ولایی ، تبیین سبک زندگی دینی مبتنی بر معارف اهل بیت (ع) است .

صیادی با تبریک دهه کرامت عنوان کرد: این دهه به یاد و نام کریمانه  حضرت  علی بن  موسی الرضا (ع) و خواهر بزرگوارش حضرت معصومه (س) به عنوان دهه کرامت نامگذاری شده است .

وی خطاب به خادمان حرم مطهر رضوی تصریح کرد:  خادمان حرم رضوی به عنوان سفیران حرم ثامن الحجج (ع) افتخار بزرگ خدمتگزاری در جوار ائمه و حضور در مرقد و بارگاه این امام همام را دارید که برای هرکس حاصل نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مردم عاشق امامت و ولایت  شهرستان پلدختر قلبشان لبریز از محبت اهل بیت (ع) است و برای استقبال از پرچم امام خوبی‌ها آمدند و به شوق دیدار پرچم امام رضا (ع)  سر از پای نمی‌شناختند و چه زیبا بیرق متبرک بارگاه رضوی را به آغوش کشیدند و اشک شوق ریختند.

صیادی با بیان اینکه جشن های مردمی زیر سایه خورشید باید در بلاد اسلامی تقویت شود اظهار داشت: برگزاری این مراسم ها می تواند مردم را با معارف رضوی آشنا و زمینه ساز هدایت آنان به سمت و سوی زندگی در قالب سیره ائمه به ویژه سیره رضوی باشد.