رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

استقرار ۶۰ تیم در سطح معابر برون‌شهری استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

استقرار ۶۰ تیم در سطح معابر برون‌شهری استان لرستان

استقرار ۶۰ تیم در سطح معابر برون‌شهری استان لرستان

معاون فرمانده انتظامی استان لرستان گفت: ۶۰ تیم در سطح معابر برون‌شهری استان لرستان طرح زمستانه را اجرا می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سرهنگ خدا مراد کبکی صبح امروز در حاشیه رزمایش طرح زمستانی که در محل پلیس‌ راه استان لرستان برگزار شد، اظهار داشت: هر ساله طرح زمستانه تحت عنوان تسهیل عبور و مرور در سطح معابر برون‌شهری با هماهنگی و همکاری سایر دستگاه‌های مرتبط اجرا می‌شود که امسال نیز این طرح از امروز آغاز می‌شود.

وی افزود: با توجه به وضعیت جوی که در سطح کشور به‌ویژه استان لرستان حاکم است؛ احتمال بارندگی و بارش برف در محورها و معابر برون‌شهری استان وجود دارد و در سطح معابر و مناطق کوهستانی احتمال ریزش کوه، کولاک و بهمن دور از انتظار نیست.

معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی لرستان عنوان کرد: در سطح معابر احتمال آب‌گرفتگی، انسداد جاده‌ها و تخلیه پل‌ها پیش‌بینی می‌شود که با همکاری دیگر دستگاه‌ها اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای انجام‌شده تا بتوانیم از حوادث احتمالی در سطح معابر استان جلوگیری شود.

وی هدف از اجرای طرح زمستانی را تسهیل در عبور و مرور، ایمن‌سازی خودرو در سطح معابر دانست و بیان کرد: از تردد خودروهای مسافربری در سطح جاده‌ها که فاقد زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانه به‌ویژه فاقد وسایل گرمایشی و برف‌پاک‌کن است جلوگیر  می‌شود.

کبکی با بیان اینکه تمهیدات لازم از سوی پلیس‌ راه فرماندهی انتظامی استان لرستان اندیشیده شده تا در گردنه‌های برف‌گیر و مناطق سردسیر مانند گردنه رازان، زالیان و گردنه زاغه، سه تیم را به شبانه‌روز مستقر کند، تصریح کرد: سه تیم دیگر پشتیانی کننده این تیم‌ها هستند و در کنار آن نیز شش تیم دیگر، تیم‌های اولیه را پشتیبانی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در سطح معابر برون‌شهری در حوزه پلیس‌راه لرستان، 60 تیم به‌ صورت 24 ساعته، در سطح معابر استان طرح زمستانه را اجرا می‌کنند.

معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی لرستان با بیان اینکه طرح زمستانه به‌ صورت سه ماه انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: از امروز تا 23 آذرماه این طرح  ادامه دارد که امیدواریم بتوانیم با هماهنگی دیگر دستگاه‌ها مأموریت‌هایی تحت عنوان خدمات‌رسانی مناسب به مردم و کسانی که در این زمان در تردد هستند ارائه دهیم.

وی گفت: پلیس‌ راه فرماندهی استان لرستان از ترددخودروهایی که فاقد زنجیر چرخ و یا فاقد تجهیزات زمستانه هستند جلوگیری می‌کند و خودروهای که دچار نقص فنی به‌ ویژه در ارتباط با وسایل گرمایشی و برف‌پاک‌کن هستند علاوه بر اینکه اعمال قانون می‌شود از تردد آن‌ها در معابر نیز جلوگیری می‌شود.